Interpelacje i wnioski złożone przez radnych dotyczyły:
Rafał Skrzypek: podziału dotacji na kluby sportowe w gm. Chojna; wysokości wynagrodzeń burmistrza i jego zastępcy, sekretarza gminy, skarbnika, dyrektora Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej oraz dyrektora Centrum Kultury; kosztów wyjazdów służbowych burmistrza, sekretarza oraz przewodniczącego rady z uwzględnieniem celu i miejsca wyjazdu; umorzeń podatku rolnego i podatku od nieruchomości w 2011 roku; kosztu remontu pomostu nad jeziorem w Jeleninie; funduszu sołeckiego sołectwa Czartoryja; spłaty kredytów i zaciągniętych zobowiązań gminy Chojna; kosztów i przychodów związanych z organizacją Dni Chojny i Dni Integracji w 2012 i 2013 r.; lokat założonych przez gm. Chojna; wydatków związanych z realizacją programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Chojna”: w jakim celu, w jakich terminach, dla kogo, dla jakiej liczby uczestników i gdzie (adres) Gmina Chojna wynajmowała salę na szkolenia od firmy KonSal s.c. Ząbki? Czy po dniu 28.06.2013 r. były kolejne płatności z tego tytułu? Jaką kwotę otrzymało Centrum Kultury, jako kontrahent? W jaki sposób odbywały się poszczególne usługi (czy CK zatrudniło pracowników, jeśli tak, to kogo, jakie stawki, co należało do obowiązków pracowników itp.); liczby etatów oraz pracowników w Urzędzie Miejskim w Chojnie i podległych jednostkach wg stanu na 31.12.2006 r. oraz na dzień sporządzenia odpowiedzi; udostępnienia kopii ogłoszeń o przetargu na dzierżawę targowiska gminnego działki pod stację paliw w Krajniku Dolnym (gdzie ukazały się ogłoszenia?); poniesionych kosztów publikacji ogłoszeń, reklam, informacji za rok 2012 i 2013; składu delegacji uczestniczącej w Dniach Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie; zapytanie w sprawie umowy z firmą EDO na dzierżawę nieruchomości przy ul. Ogrodowej w Chojnie.
Janusz Babiarz: braku strategii rozwoju gm. Chojna; wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy; egzekwowania należności od dłużników – najemców mieszkań komunalnych; wyjazdu dzieci do Czelina do gospodarstwa agroturystycznego na spotkanie ze św. Mikołajem; wypłaty pracownikom Centrum Kultury w Chojnie wynagrodzeń za listopad i grudzień 2012 r.; kosztów utrzymania cmentarza wojennego w Chojnie w roku 2011 i 2012; kosztów dotyczących budynku po straży granicznej (koszt zakupu, projekt, utrzymanie, ochrona) od momentu zakupu do końca 2012 roku; zapytanie w sprawie wynajmu placu Konstytucji 3 Maja w Chojnie przez podmioty gospodarcze, kwot wpływu z wynajmu; wydzierżawienia działek pod działalność związaną z fotowoltaiką; kosztów sądowych i odszkodowania dla zwolnionego pracownika Centrum Kultury; zwiększenia dotacji dla Centrum Kultury; zasad funkcjonowania punktów handlowych, gastronomicznych oraz parku rozrywki podczas Dni Integracji w 2012 roku; stanu zaawansowania prac przy budowie placówki w Krajniku Górnym; działalności Związku Gmin Dolnej Odry; przedstawienia cen, jakie zaproponowały poszczególne firmy biorące udział w negocjacjach w sprawie remontu budynku administracyjno-sanitarnego na stadionie miejskim w 2012 roku i jaki był ostateczny koszt inwestycji; sposobu odprowadzania ścieków z siedziby Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Chojnie oraz firmy POMOT w Chojnie; jak realizowana jest płatność z tego tytułu?; formy dysponowania nieruchomościami gminnymi będącymi w dyspozycji Centrum Kultury w Chojnie; formy dysponowania nieruchomością przewidzianą dla Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań po włączeniu w struktury CK w Chojnie; planowania w budżecie gminy oraz wydawania środków finansowych na świetlice wiejskie; celów i zadań Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym; oszczędności planowanych w oświacie w 2014 roku; „Wieloletniego program gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy”; nieruchomości przy ul. Ogrodowej, dzierżawionej przez EDO, przeznaczonej do sprzedaży; czy istnieje zagrożenie rozliczenia projektu związanego z budową Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym; zobowiązań gminy na dzień 30.12.2013 r.
Wojciech Skrzypczyk: zawarcia umowy dzierżawy na teren pod stację paliw w Krajniku Dolnym (spółka SETPOL); wykonania przez gminę parkingu dla wspólnoty mieszkaniowej przy ul. B.Chrobrego w Chojnie; uchylenia uchwały Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 5 lutego 2008 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego; udostępnienia wyroku sądu z uzasadnieniem w związku z wypłatą odszkodowania przez Centrum Kultury dla pana S. Błęckiego; przedłużenia chodnika łączącego ul. Słowiańską z ul. Barnkowo (od strony sklepu) do przystanku szkolnego; przeznaczenia budynku-łącznika przy ul. Orląt w Chojnie na mieszkania socjalne i ujęcia tej inwestycji w wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gm. Chojna na lata 2014-2018; niewypłacenia przez gm. Chojna odszkodowania oraz innych należnych świadczeń i braku pomocy w stosunku do poszkodowanego ochotnika Straży Pożarnej Mirosława Jeremicza.
Piotr Mróz: przedstawienia zobowiązań gm. Chojna na 01.08 2012 r.; przedstawienie informacji o postępie prac nad budżetem gminy na 2013 rok oraz o założeniach do budżetu; zamontowania dwóch lamp oświetleniowych na terenie Osiedla Lotnisko.
Elżbieta Nowicka: wybudowania ścieżki rowerowej – chodnika na odcinku drogi Graniczna-Chojna.
Jarosław Przygoda: przedstawienia informacji, jak zostało rozdysponowane 22 mln zł, które gmina otrzymała ze sprzedaży nieruchomości w Krajniku Dolnym, na której znajduje się stacja paliw Setpol.
Zbigniew Skrycki: wybudowania dla miejscowości: Łaziszcze, Mętno i Mętno Małe wspólnej kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków; powiększenia budynku świetlicy w Łaziszczach.
Napisz komentarz
Komentarze