Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 18:54
Reklama
Reklama
Reklama

Kurs e-learningowy dotyczący Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Osoby zainteresowane informacjami dotyczącymi Pomorskiej Drogi św. Jakuba mogą już wziąć udział w kursie e-learningowym. Jego głównym celem jest zainteresowanie i zachęcenie osób mieszkających na lub w pobliżu Pomorskiej Drogi św. Jakuba do aktywności na rzecz obsługi turystów-pątników przemierzających Szlak.
Kurs, który znajduje się po adresem http://www.re-create.pl/kurs/start.html stanowi kompendium wiedzy w tym obszarze. Zawiera lekcje w trzech głównych obszarach: znaczenie historii i tradycji w rozwoju Dróg św. Jakuba; otoczenie społeczne Szlaku oraz rozwój małej przedsiębiorczości w obsłudze turystów-pątników.
 
Z pierwszej ogólnej części kursu użytkownik dowie się m.in. jakie historyczne fakty leżą u podstaw tworzenia Dróg św. Jakuba oraz jakie są praprzyczyny pielgrzymowania i przyczyny obecnego odrodzenia Szlaku. Druga część kursu skierowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych społecznym włączeniem w obsługę Szlaku, a więc zarówno w zakresie wolontariatu, jak również np. budowania wspólnoty osób zaangażowanych w obsługę Szlaku. Istotnym tematem poruszanym w kursie są ekonomiczne i pozaekonomiczne korzyści dla różnych grup społecznych, wynikające z podjęcia takiej współpracy. Trzecia część skierowana jest do osób, które prowadzą lub zamierzają założyć działalność gospodarczą. Z tej części kursu dowiedzą się, jakie są możliwości rozwijania małego biznesu w oparciu o istniejący Szlak oraz jakie są czynniki sukcesu. Osoby, które myślą o założeniu takiej działalności dowiedzą się, czy jest to opłacalne oraz jaką formę działalności wybrać. Dodatkowo kurs zawiera także część praktyczną, w której użytkownik może prześledzić przykład konkretnej rodziny, w jaki sposób mogłaby wykorzystać fakt zamieszkiwania na Szlaku, dokonując przy tym kalkulacji opłacalności założenia małego biznesu.
 
Każda część kursu oprócz części teoretycznej zawiera część testową, która pozwoli na samodzielne zweryfikowanie posiadanej wiedzy.
 
Realizatorem kursu jest partner projektu RECREate – Uniwersytet Gdański. Radosław Soćko UMWZ

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama