Centrum Powiadania Ratunkowego działa w ZUW od 4 lipca 2013 r. Do 10 lutego 2015 r. odebrano 1,6 mln zgłoszeń, z czego aż 82% było niezasadnych –wykonanych dla żartu lub przez pomyłkę. Większość zasadnych zgłoszeń kierowana była do policji (180 tys.), w drugiej kolejności do pogotowia ratunkowego (91 tys.) oraz do straży pożarnej (10 tys.). W ciągu doby operatorzy odbierają około 3 tys. połączeń. Najwięcej z nich trafia do nas w wakacje. W sierpniu 2014 r. pod 112 w soboty dzwoniono nawet 6 tys. razy.
Z tej okazji urząd wojewódzki organizuje dziś grę fabularną pt. „Na ratunek!”. Uczniowie zwiedzą także Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz zobaczą pokaz pierwszej pomocy.
Fabuła:
Zaginął jeden z pracowników Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wiemy, że jest w niebezpieczeństwie, ponieważ zadzwonił pod numer 112. Niestety, znajduje się w miejscu, w którym nie ma dobrego zasięgu. Udało się nam ustalić, że przebywa w pobliżu Wałów Chrobrego – tak zaczyna się fabuła gry, w której wezmą udział dzieci ze szczecińskich szkół podstawowych.
Zadaniem uczestników będzie odnalezienie zaginionego pracownika. Uczniowie będą poruszać się po budynku ZUW w kilkuosobowych grupach. Po drodze poznają zasady dzwonienia pod numer 112 oraz rozwiążą różnorodne zadania związane z bezpieczeństwem.
-Uczestnicy m.in. wykonają plakaty, odegrają scenki oraz ułożą puzzle. Ci, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami i odnajdą zaginionego, zdobędą puchar – informuje Magdalena Rutka z Centrum Prasowego Wojewody.
Napisz komentarz
Komentarze