Uczniowie poza wykładem mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie w formie projekcji multimedialnej obrazy Witkacego oraz fotografie wraz ze słynnymi „minami”. W części kuluarowej dla uczestników spotkania przygotowana została mała wystawa książek i albumów poświęconych twórczości Witkacego.
Rok Witkiewiczów
7 lutego Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2015 Rokiem Witkiewiczów - Stanisława Ignacego (Witkacego) oraz jego ojca Stanisława. Senat RP, doceniając wkład Stanisława i Stanisława Ignacego Witkiewiczów w kulturę, podkreśla ich znaczenie jako jednych z najważniejszych twórców polskich. Ich działalność i twórczość wywarła i nadal wywiera wpływ na kolejne pokolenia Polaków, nie tylko artystów i badaczy literatury, ale też szerokie grono odbiorców.
Dlaczego Witkacy?
Warto znać i czytać Witkacego, bowiem był to: „Wizjoner wyprzedzający epokę, a zarazem prześmiewca. Przenikliwość jego sądów i katastroficznych przepowiedni pozwala go potomnym odkrywać wciąż na nowo. Jest jednym z niewielu polskich twórców, których znaczenie w historii sztuki światowej wciąż trwa i nie słabnie.” (Fragment z „Culture.pl”)
Lekcje w Pałacyku
Zapraszamy nauczycieli i uczniów na Scenę pod Lwami na lekcję pt. „Prorok – Witkacy”, która na długo zapadnie im w pamięć i dzięki której będą mogli bliżej poznać sylwetkę Witkacego – jednego z najwybitniejszych umysłów polskich wieszczących katastrofę duchową naszych czasów, zanik indywidualizmu oraz powszechne „zbydlęcenie”. Warto wybrać się na lekcję, aby skonfrontować swoje poglądy w bezpośredniej rozmowie z samym pisarzem, którego „ducha” spotkać można właśnie na Scenie pod Lwami.
KONTAKT:
GDK tel. 91-4162950
e-mail: teatruhuru @wp.pl
Napisz komentarz
Komentarze