Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 01:02
Reklama
Reklama
Ostrzeżenie dla konsumentów

GIS ostrzega przed spożyciem tego sera z partii zagrażającej zdrowiu

Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu sera MORBIER AOP ze względu na podejrzenie obecności bakterii Escherichia coli produkującej toksynę Shiga (STEC). Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej, bezkrwawej biegunki. W rzadkich przypadkach może wystąpić znaczne pogorszenie stanu zdrowia objawiające się, jako zespół hemolityczno-mocznicowy lub jeszcze rzadziej jako zakrzepowa plamica małopłytkowa.
GIS ostrzega przed spożyciem tego sera z partii zagrażającej zdrowiu
Producent wycofuje partię sera MORBIER AOP ze względu na podejrzenie obecności bakterii Escherichia coli produkującej toksynę Shiga (STEC).

Autor: GIS

Szczegóły dotyczące produktów:
Nazwa produktu: Ser MORBIER AOP

Numer partii: wszystkie numery partii o poniższych datach minimalnej trwałości

Daty minimalnej trwałości: 29.03.2025; 22.03.2025; 15.03.2025; 08.03.2025; 22.02.2025; 08.02.2025; 30.01.2025; 23.01.2025; 09.01.2025

Kraj pochodzenia: Francja

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu z obrotu prowadzony przez producenta i dystrybutorów.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać produktu z partii objętych komunikatem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zdzich 10.02.2025 22:58
Olala. Znowu można, a nawet trzeba jeść rosół i galaretę(bo kolagen), jajka( bo cholina), ziemniaki (bo potas), czerwone buraki są najlepsze na potencję, a olej lniany jest lepszy od oliwy z oliwek. Pomijając fakt, że tak naprawdę nikt nie zweryfikował wieku tych podobno długowiecznych z basenu Morza Śródziemnego, bo niewielu ma akt urodzenia. Są tylko bardziej pomarszczeni, bo słońce, jak wiadomo szybciej niszczy naszą “gładkość”. Jak to w kabarecie było: "Chłyt małtekingowy".

A. Żmijewski 10.02.2025 09:50
Zasadniczo nikt pyr pyr normalny nie je spleśniałej żywności nawet jeśli są to cudowne ogrodowe pomidory spod folii pyr pyr uprawiane z dziada pradziada od czterdziestego piątego pyr

apel do gryfinkich psiut 09.02.2025 14:10
ej psiuta siadaj na mega druta...

Ewa 09.02.2025 12:28
Chyba nigdy nie próbowałam tego sera.

serowar gryfinsky 09.02.2025 14:10
Ewa 09.02.2025 12:28
Chyba nigdy nie próbowałam tego sera.
ser spod czapy

Sernik... 09.02.2025 22:26
Chcecie spróbować dewianty?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama