Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 stycznia 2025 22:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wchodzą oryginalne funkcje mObywatela. Jedna aplikacja, a tyle funkcji

Aplikację mObywatel czeka zmiana. Już w 2025 roku zyska nowe funkcjonalności, które ułatwią życie milionom Polaków.
Z dodatkowych funkcji pojawia się możliwość zgłaszanie kolizji bez czekania na policję.

Autor: Canva / gov.pl

Najważniejszą nowością będzie możliwość zastrzegania dokumentów tożsamości, takich jak paszporty i dowody osobiste, bez konieczności wizyty w urzędzie. W razie zgubienia lub kradzieży dokumentu wystarczy kilka kliknięć w aplikacji.

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiedział również rozszerzenie dostępności mObywatela o dodatkowe legitymacje dla wybranych grup zawodowych. A to jeszcze nie wszystko.

Zgłaszanie kolizji bez czekania na policję

Jedną z najciekawszych funkcji, jakie trafią do mObywatela, będzie możliwość zgłaszania kolizji drogowych bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dzięki temu kierowcy zaoszczędzą czas. Zgłoszenie stłuczki będzie można szybko wysłać online.

Już teraz mObywatel pozwala na sprawdzenie historii pojazdu, co jest szczególnie przydatne podczas zakupu używanego auta. System umożliwia też zastrzeganie numeru PESEL.

Jak mObywatel chroni użytkowników przed oszustwami?

Aplikacja mObywatel ma być kluczowym narzędziem do ochrony danych osobowych. Dzięki nowym funkcjom użytkownicy będą mogli szybciej reagować na sytuacje kryzysowe. Oto najważniejsze sposoby ochrony:

  • zastrzeganie dowodów osobistych i paszportów w razie zgubienia lub kradzieży,
  • możliwość zastrzeżenia numeru PESEL,
  • zgłaszanie naruszeń środowiskowych.

Nowa wersja aplikacji ma umożliwić jeszcze szybszą i efektywniejszą reakcję na groźne sytuacje.

Wszystko w jednej aplikacji

Aplikacja mObywatel już teraz oferuje wiele funkcji, które Polacy mogą wykorzystywać na co dzień. Dzięki niej można sprawdzić jakość powietrza, przeglądać e-recepty czy umawiać wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wszystkie te opcje są dostępne bezpłatnie.

Resort cyfryzacji zapowiada, że jego celem jest stworzenie aplikacji, która umożliwi obsługę większości spraw urzędowych bez konieczności wizyt w urzędach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

A. Żmijewski 16.12.2024 10:29
Kewactwo chce nas i nasze skarpety kontrolować pyr pyr zasadniczo zawsze i wszędzie

mObywatel gryfinsky 16.12.2024 06:20
daj daj daj zniewolony gaj

hmmm 16.12.2024 00:46
A w razie zhakowania telefonu człowiek przestanie istnieć "urzędowo", gdy jakiś haker zablokuje mu wszystkie dokumenty...

brawo 15.12.2024 19:18
Zgłaszanie kolizji to naprawdę duże udogodnienie.

A. Żmijewski 10.12.2024 07:46
Zasadniczo widać jak postępuje lewackie zniewolenie i inwigilacja społeczeństwa pyr pyr

doradca 09.12.2024 12:30
Jak ktoś jest ciekawy to niech sobie wsadzi nos do kawy.

kawosz gryfinski 16.12.2024 06:21
doradca 09.12.2024 12:30
Jak ktoś jest ciekawy to niech sobie wsadzi nos do kawy.
ja juz od rana zlopie hektolitry tego napoju bogow i zarobasow gryfinskich az nosem merdam po dnie

iVola 09.12.2024 10:47
Dobra rzecz!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Memento mori!!!Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:57Źródło komentarza: Na pogrzebie bliskiej osoby wspólnie przeżywamy smutek oraz dzielimy się miłością i wsparciemAutor komentarza: MisiaTreść komentarza: Widać rzadko bywasz na koncertach, bo zawsze na koncertach proszą publiczność o nie nagrywanie. Wpadki zdarzają się zawsze wszystkim a dzieci były w różnym wieku i śpiewały bardzo ładnie aż momentami człowiek miał ciarki wzruszenia. Jeśli masz tak wrażliwe ucho siedź w domu i słuchaj tylko siebie.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:51Źródło komentarza: Mała Armia Janosika przypomina atmosferę świątAutor komentarza: przepowiedniaTreść komentarza: Według badań opublikowanych w Nature Communications, do końca XXI wieku liczba zgonów związanych z ekstremalnymi temperaturami i zanieczyszczeniem powietrza może wzrosnąć do 30 milionów rocznie. Chociaż obecnie zanieczyszczenie powietrza jest dominującym w wielu regionach czynnikiem ryzyka, wzrost temperatury stanie się do końca stulecia wiodącą globalną przyczyną zgonów, szczególnie w krajach rozwiniętych.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:46Źródło komentarza: Podsumowania 2024 r. Był gorący i upalny, czyli najcieplejszy rok w historiiAutor komentarza: planTreść komentarza: Tegoroczne też niezłe.Data dodania komentarza: 5.01.2025, 21:43Źródło komentarza: Trzej Królowie rządzą nie tylko w orszaku, ale pełnią ważne funkcje w kościele
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama