Susan Wojcicki, zmarła po dwóch latach walki z rakiem. Informację przekazał CEO Google Sundar Pichai. Mieszkała w Stanach zjednoczonych i była Amerykanką, ale przez swego ojca, profesora fizyki z Polski była polskiego pochodzenia. Miała polski paszport.
Susan Wojcicki była jedną z najwybitniejszych kobiet na świecie w branży technologicznej. Wymieniając jej nazwisko mamy na myśli głównie jej działalność w Youtube, ale też trzeba pamiętać, że zaczynała karierę w Google. To ona współtworzyła go w garażu… Współtworzyła tę firmę. Przez 25 lat była CEO YouTube'a. Przez kilka ostatnich lat rozwijała własne projekty.
Od lat walczyła o prawa kobiet. Dużo uwagi poświęciła wyrównaniu szans kobiet w ciąży. Głośno mówiła o dyskryminacji płciowej kobiet w amerykańskiej Dolinie Krzemowej.
Jak podaje Forbes - Susan Wojcicki zarządzała spółką wycenianą na 90-105 mld dolarów, co dało jej siódme miejsce wśród stu najpotężniejszych kobiet świata.
Napisz komentarz
Komentarze