Celem projektu była aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez zainteresowanie je plastycznymi formami - poprzez malowanie, rysowanie czy modelowanie do poznawania historii miasta i regionu a także zabytków, które nas otaczają. Projekt ten miał jeszcze jeden ważny aspekt - proekologiczny - wskazywanie na to jak wiele produktów traktujemy jednorazowo a dzięki naszemu kreatywnemu podejściu, mogą dostać nowe życie.
Dlatego w Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju ruszyła zbiórka materiałów - pudełek i rolek, z których dzieci pod okiem doświadczonego modelarze Arkadiusza Buczkiewicza wykonały makietę miasta. Ale najpierw był spacer z członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej, który opowiedział o historii miasta i jego zabytkach.
Ostatnim etapem było tworzenie prac plastycznych pod okiem swoich nauczycieli. Dzieci wykonywały je w różnej technice, przedstawiając wybrane przez siebie zabytki.
Dzieci wraz z nauczycielami oraz dyrektor Violettą Papież odwiedziły Izbę Pamięci oraz przyniosły przygotowane prace. Zostały powitane przez prezesa Stowarzyszenia Dawida Buczkiewicza, który pochwalił wszystkich za zaangażowanie, pięknie wykonane rysunki oraz makietę oraz podkreślił wyjątkowy charakter miejsca, w którym będzie miała miejsce wystawa. W tym czasie dzieci przy pomocy nauczycieli umieściły prace w przestrzeni Izby.
Na wszystkich 65 małych uczestników czekały ekoNagrody w postaci gadżetów z recyklingu, które oprócz funkcji praktycznych, mają również charakter promocyjny miasta i regionu. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zostali zaproszeni do odwiedzenia kolejnego dnia Izby Pamięci wraz ze swoimi rodzinami, rodzicami, dziadkami czy wujkami, tak aby każdy mógł docenić wysiłek małych artystów.
Wystawę będzie można zwiedzać do końca wakacji w murach Izby Pamięci. Serdecznie zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze