Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 13:27
Reklama
Reklama

Zgłaszajmy niebezpieczne przejścia, wygrajmy aktywne

Rusza ogólnopolski konkurs dla samorządów „Aktywne przejścia dla pieszych”, którego inicjatorem jest Fundacja PZU. Nagrodą jest wyposażenie niebezpiecznych przejść dla pieszych w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników. Konkurs jest częścią kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
Zgłaszajmy niebezpieczne przejścia, wygrajmy aktywne

Celem konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych” jest zaangażowanie samorządów i społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zadaniem uczestników jest wytypowanie i zgłoszenie poprzez swoje gminy niebezpiecznych przejść dla pieszych, które należy zmodernizować. Zwycięży dwadzieścia najniebezpieczniejszych miejsc, które wytypują internauci na stronie www.stopwariatom.pl,a także komisja konkursowa.

 

Zarządcy dróg publicznych, w tym samorządy przystępują do konkursu przez wypełnienie formularza dostępnego na www.stopwariatom.pl/formularz. Trzeba w nim wskazać niebezpieczne przejście i uzasadnić wybór. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż pięć miejsc. Wybrane przejścia zostaną wyposażone w oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących „kocich oczek”.

 

Konkurs rozpoczyna się 22 lipca i trwa do końca sierpnia. Drugim etapem będzie głosowanie: od 1 do 28 września. W każdym tygodniu wybieranych będzie pięć lokalizacji. Jedną wybiorą internauci w głosowaniu (decyduje największa liczba głosów), a cztery wytypuje komisja konkursowa. Zwycięskie przejścia zostaną ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl.

 

Budowa aktywnego przejścia dla pieszych w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców w najbliższej okolicy. Dlatego warto wziąć udział w konkursie i zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu.

 

Patronat nad konkursem objęły Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: krzyśTreść komentarza: Do niedawna jeszcze jakoś wszystko szło pomimo że rządziła banda małego człowieka nie brakowało niejasności , teraz nagle nic się już nie opłaca wszystko zaczyna generować przynosić straty . Kolejny upadek firmy się szykuje , ktoś nagle miłosierny się znajdzie kupi to za bezcen , i będzie się nazywało że może udać się to uratować . Albo dostaniemy gotową energię zza odry , dopóki do póty nie ma odpowiedzialności za swoje decyzje nasza gospodarka co najważniejsze strategiczna . Będzie sukcesywnie niszczona uzależniając nas od obcych . Niech to wszystko szlag .Data dodania komentarza: 2.11.2024, 12:01Źródło komentarza: Elektrownia Dolna Odra: Dlaczego musimy rozmawiać otwarcieAutor komentarza: jawaTreść komentarza: To tylko część prawdy czyli gównoprawda. Ile to procent cało sci energii? I mają prąd o 20 procent taniej.Data dodania komentarza: 2.11.2024, 11:56Źródło komentarza: Elektrownia Dolna Odra: Dlaczego musimy rozmawiać otwarcieAutor komentarza: hotmanTreść komentarza: Debilny punkt widzenia, lepiej płacić ussa więcej, tak ? Jakim ograniczonym tępakiem trzeba byś, żeby używać takiego argumentu jak ktoś ma inne zdanie. Ile krwi na rękach ma tzw. zachód i ussa, kto jako jedyny w jednej sekundzie spopielił setki tysięcy Japończyków, wszyscy tzw. wielcy mają coś za paznokciami, dbajmy o siebie !Data dodania komentarza: 2.11.2024, 11:54Źródło komentarza: Elektrownia Dolna Odra: Dlaczego musimy rozmawiać otwarcieAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Ale proszę nie łączyć całokształtu ze skargą. Skarga dotyczy konkretnej sytuacji i powinna zostać wyjaśniona na podstawie faktów i zeznań świadków a nie osiągnięć Pani sołtys. To tak jakby bronić chuligana tylko dlatego że mówił "Dzień dobry " na klatce.Data dodania komentarza: 2.11.2024, 11:38Źródło komentarza: Sesja pełna nierozpatrzonych skarg [FOTO, WIDEO]
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama