Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 01:51
Reklama
Reklama

Mamy dwoje radnych do sejmiku

Pięć lat temu mieliśmy 2 przedstawicieli i nadal mamy. Kolejny raz radnym sejmiku został Artur Nycz. Dołączyła do niego dotychczasowa radna powiatowa Joanna Kostrzewa. Artur Nycz jest z listy KO, a Joanna Kostrzewa z PiS. Oboje są z Gryfina.
Mamy dwoje radnych do sejmiku

Dopiero dziś ok. godz. 21 policzone zostały wszystkie głosy do sejmików wojewódzkich. Ogólnie w kraju najwięcej głosów w sejmikach według aktualnych danych zdobyło 

PiS — 34,3 proc. 

Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,6 proc. 

Trzecią Drogę poparło 14,3 proc.

Konfederacja — 7,2 proc. głosów, 

Lewica — 6,3 proc. głosów, 

Bezpartyjni Samorządowcy — 3 proc. głosów

W naszym województwie najwięcej głosów zdobyła tradycyjnie Koalicja Obywatelska (38,88 proc.), na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość (25,05 proc.), a trzecie miejsce zajęła Trzecia Droga (10,61 proc.). Czwarte miejsce przypadło Koalicji Samorządowej Ok Samorząd (8,41 proc.), na piątym znalazła się Lewica (7,87 proc.), a Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (5,65 proc.) zajęli szóste miejsce. 

Jedno to sprawdzenie kto zwyciężył, a drugie i najważniejsze, kto będzie miał realną władzę w sejmiku. O tym decydują zdolności koalicyjne

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego składa się z 30 radnych. Połowa przypada dla KO. A to oznacza, że Koalicja Obywatelska nadal będzie rządzić w urzędzie marszałkowskim. 

KO - 15 mandatów

PiS - 10 mandatów

TD - 3 mandaty

Lewica - 1

OK Samorząd - 1

Z naszego okręgu nieoficjalnie jeszcze:

KO - Nowak , Nycz (trzeci wynik)

PiS - Jach, Kostrzewa

TD - Szwajlik

OK - Przepióra



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obcy 10.04.2024 21:43
Może coś mi umknęło ale radna Kostrzewa jest z Wełtynia . Graculacje da ....

pis przegrał 09.04.2024 17:28
PiS jest w koalicji z partiami (Suwerennej Polski, Partii Republikańskiej i Kukiz15), a także reprezentantami stowarzyszeń politycznych (OdNowy RP i Polskich Spraw). Do wyborów szli jako całość i zdobyli tylko 4 941 092 głosów. Koalicja 15 października zdobyła 7 375189 głosów. Jarek ogłasza sukces ale doskonale wie że porównuje tylko wyniki całego ugrupowania PiS do wyników KO, pomijając pozostałych. Nadal bawi się w propagandę "sukcesu".

.... 09.04.2024 18:39
To tak jak Tusk ogłosił że wygrał parlamentarne?

prawdę głosi 09.04.2024 18:41
Bo akurat demokratyczna koalicja wygrała, a Tusk jest na czele rządu.

PIWO Z RANA JAK SMIETANA HA HA HA JENTELMENI NIE PIJĄ PRZD 12 NASTĄ JA DO NICH NIE NALEŻĘ HA HA AH 09.04.2024 10:12
JAK MAWIAŁ MENACHEM JEDZIEMY NA FLACHĘ KADLIK MÓJ WIERNY PIES I JA A I KROPKA HA HA AH CHOĆ JA JĄ ZWE TOĆKA HA HA AH

TUMAN TEN ZAMGLONY HA HA HA 09.04.2024 10:08
JAK TAM CHMURA ROZCHMURZONA HA HA AH PS JESTEM ALKOHOLIKIEM ALE TO POTWARZ BO TYLKO SYSTEMATYKIEM HAHA AH

A. Żmijewski 09.04.2024 07:29
Brawa zasadniczo pyr pyr dla prawej prawicy pyr pyr

ops 09.04.2024 05:38
tylko po co ten ***

do kiecmana 09.04.2024 08:53
I po co te wyzwiska?

przyp. 09.04.2024 00:11
Jach miał lepszy wynik niż nasza pani doktor bo z jedynki startował.

UB WIECZORTEK I NA PGR Z AKTAMI WOREK HA HA AH 08.04.2024 23:46
ARTUR HA HA HAQ8OI

kromka 08.04.2024 23:45
Po wyborach jedni mówią, że wszyscy przegrali, a drudzy, że wszyscy wygrali. Jakie są twarde fakty? Jeśli ich nie widać od razu, to zaraz same zagrają w grze politycznej między partiami. Otóż: PiS odniósł zwycięstwo, ale kolejne pyrrusowe. Można mu życzyć więcej takich zwycięstw, bo oznaczają pożegnanie z częścią władzy. W poprzednim rozdaniu PiS miał osiem sejmików. W tym co najmniej 11 sejmików przypadnie koalicji rządzącej. Zostaje więc pięć dla PiS. To co to za zwycięstwo? - pyta w najnowszym komentarzu Sławomir Sierakowski.

cytat 08.04.2024 23:30
Po wyborach jedni mówią, że wszyscy przegrali, a drudzy, że wszyscy wygrali. Jakie są twarde fakty? Jeśli ich nie widać od razu, to zaraz same zagrają w grze politycznej między partiami. Otóż: PiS odniósł zwycięstwo, ale kolejne pyrrusowe. Można mu życzyć więcej takich zwycięstw, bo oznaczają pożegnanie z częścią władzy. W poprzednim rozdaniu PiS miał osiem sejmików. W tym co najmniej 11 sejmików przypadnie koalicji rządzącej. Zostaje więc pięć dla PiS. To co to za zwycięstwo? - pyta w najnowszym komentarzu Sławomir Sierakowski.

rumak 08.04.2024 23:15
Tak naprawdę, o wygranej w wyborach świadczy to, kto potem rządzi, a nie kto ma więcej w słupku bezpośrednio po wyborach.

lewicowa 08.04.2024 23:14
Lewica wygrała w Świnoujściu. Brawo!

Szacun 09.04.2024 09:39
Chociaż tam dojrzeli do prawdziwej demokracji .

Juni 08.04.2024 23:11
Brawo pani doktor!

Robal 09.04.2024 08:25
Aby jeszcze rozum był i startowała nie z PiS a tak tylko pieniądz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama