Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 04:42
Reklama
Reklama

Wyjeżdżasz na ferie? Warto przeanalizować swoje - porady

Uczniowie mają wymarzoną przerwę. Ferie zimowe rozpoczynają się formalne 15 stycznia 2024 r. Jako pierwsi na odpoczynek wybiorą się uczniowie z województwa zachodniopomorskiego i opolskiego oraz Dolnego Śląska i Mazowsza.
  • Źródło: dost.
Wyjeżdżasz na ferie? Warto przeanalizować swoje  - porady
Zawsze w trudnej sytuacji możemy liczyć na policję, która w tym czasie wzmaga swoję działanie.

Autor: Policja

Niektóre Towarzystwa umożliwiają ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW w ramach polisy mieszkaniowej. Warto przeanalizować swoje ubezpieczenie, może okazać się, że nie ma potrzeby wykupowania oddzielnego NNW przed wyjazdem. 

Dla dzieci

Ferie to naturalnie czas zimowisk i sportów na świeżym powietrzu, zwłaszcza jazdy na nartach, snowboardzie czy sankach. Taka aktywność to niestety również duże ryzyko wypadków. O nieszczęśliwe zdarzenie łatwo niemal wszędzie – zarówno na stoku narciarskim, jak i na osiedlowej „górce”. 

W okresie ferii najwięcej zgłoszeń dotyczy złamań, zwichnięć oraz urazów skrętnych kończyn dolnych i górnych. Proces zdrowienia po takich urazach może być długotrwały i kosztowny, ponieważ często zakłada wiele skomplikowanych kroków, jak np. operacja, nawet kilkumiesięczna rehabilitacja, czy konieczność przyjmowania leków w dłuższym okresie. Dobra polisa zabezpiecza przed koniecznością pokrywania wszystkich kosztów z własnej kieszeni – komentuje Elżbieta Wożniak - Sitek, kierowniczka Biura Likwidacji Szkód Osobowych w TUZ Ubezpieczenia. 

Warto w tym miejscu wspomnieć o NNW „szkolnym”. Takie ubezpieczenie zapewnia ochronę dzieci przed skutkami wypadków w szkole czy na boisku. Zapewnia też wypłatę świadczenia w związku z uszczerbkiem na zdrowiu powstałym podczas wyjazdu. Taka ochrona działa zarówno w Polsce, jak i za granicą, o każdej porze roku. Ferie zimowe to więc dobry czas na ubezpieczenie dziecka, jeśli nie zrobiliśmy tego we wrześniu.

- Wybierając lub mając już polisę szkolną dla dziecka warto wczytać się w definicje sportów „wysokiego ryzyka” czy ekstremalnych oraz upewnić się, czy w posiadanym wariancie NNW szkolnego ujęto wypadki w czasie jazdy na nartach czy na snowboardzie – mówi Anna Kaniewska, menedżerka ds. ubezpieczeń osobowych w TUZ Ubezpieczenia.

Zimowe sporty i zabawy niosą też ryzyko zdarzeń, w których ucierpieć mogą współtowarzysze, osoby postronne lub mienie. ubezpieczonego.

Ochrona dla dorosłych? 

Urazy zdarzają się nie tylko najmłodszym. Nawet doświadczony narciarz, który szusuje regularnie po najtrudniejszych stokach jest narażony na kontuzje, dlatego nie warto rezygnować z ubezpieczenia dla siebie. Dobra polisa NNW zapewnia pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji czy leków po wypadkach, które mogą wydarzyć się podczas ferii. Dodatkowo ubezpieczony może liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów wizyt lekarskich, badań, czy operacji ortopedycznych często niezbędnych po urazach na stoku. 

Niektóre Towarzystwa umożliwiają ochronę NNW w ramach polisy mieszkaniowej. Warto przeanalizować swoje ubezpieczenie, może okazać się, że nie ma potrzeby wykupowania oddzielnego NNW przed wyjazdem. Często także OC w życiu prywatnym można kupić wraz z ubezpieczeniem mieszkania.

- Obecnie, coraz częściej ubezpieczyciele poszerzają zakres świadczeń, umożliwiając także korzystanie z dodatkowych usług. Oprócz standardowej próby usprawnienia pojazdu na miejscu czy odholowania do warsztatu, w ramach assistance można teraz otrzymać m.in. zakwaterowanie w hotelu podczas naprawy pojazdu w trakcie podróży, a także opcję kontynuacji podróży innym środkiem transportu lub udostępnienie samochodu zastępczego. Taki dodatek cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób planujących dalsze podróże – dodaje Marek Kaleta, Kierownik ds. Ubezpieczeń Komunikacyjnych w TUZ Ubezpieczenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gryfino jedzie na ferie 13.01.2024 17:44
Jadymy jadymy z tego dworca co to zamykają o 17

chojnianka 13.01.2024 12:21
Większość zostaje w domu :(

A. Żmijewski 12.01.2024 07:13
Zasadniczo to kto nie ma miedzi ten na doopie siedzi pyr pyr. A najtaniej i najbezpieczniej na ojcowiźnie z dziada pyr pyr pradziada od 1945.

???? 12.01.2024 00:20
Pytam tylko dlaczego BUDYŃ nie ułaskawił ich w taki sam sposób jak w roku 2015 , tylko zastosował myk . Zgrywając wielkiego CWANCYLA , umył ręce i przekazał sprawę do Ministra Sprawiedliwości a sam czmychnął do piwnicy i czeka . Gdyby postąpił tak jak poprzednio - jutro byli by wolni , a teraz czeka żeby PiS - ory zaczęły PLUĆ na Bodnara .

Lekarz więzienny 12.01.2024 07:17
To proste - pokazał że nadal trzyma z kolesiami gangsterami ale równocześnie chce aby jego koledzy ratowali swoje zdrowie przez dwuletnią dietę i abstynencję

narciarz 11.01.2024 18:31
Głównie to alkohol i jazda na złamanie karku to są główne powody wypadków na stoku.

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama