Wszyscy goście, którzy odwiedzają Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa", otrzymują gogle VR i słuchawki. Dzięki nim, przenoszą się do wirtualnego świata, gdzie wydarzenia sprzed lat ożywają dosłownie wokół nich. Dzięki projekcji obrazu w 360 stopniach, goście mają wrażenie, że znajdują się w samym środku historycznych wydarzeń. Dodatkowo, obrotowe fotele umożliwiają im swobodne obserwowanie akcji i uczestnictwo w przygodach bohaterów.
Od momentu swojego otwarcia w 2023 roku, Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" odwiedził publiczność w mniejszych i większych miastach całej Polski, a nawet wyjechał za granicę. W ciągu prawie 130 dni pokazowych, odbyło się ponad 15 000 projekcji filmów VR w 60 różnych lokalizacjach. Wielka popularność projektu została zwłaszcza dostrzeżona w Polańczyku na Podkarpaciu oraz Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zgromadziły się największe tłumy.
Ponadto, Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" oferuje stałe projekcje filmów VR w wybranych miejscach. Można je zobaczyć w Galerii MKiDN "Okno na Kulturę", Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Nyskim Centrum Edukacji o Niepodległości. Rok temu byli tez w Gryfinie. Dzięki temu, lokalne społeczności mają dostęp do fascynującej podróży przez historię Polski przy wsparciu najnowszych technologii.
Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" to doskonały przykład wykorzystania technologii w celu promocji dziedzictwa kulturowego i edukacji historycznej. Dzięki połączeniu wiedzy z emocjonującymi doświadczeniami wirtualnej rzeczywistości, ten projekt przyciąga i edukuje tysiące osób, dając im możliwość uczestnictwa w wyjątkowej podróży przez historię Polski.
Napisz komentarz
Komentarze