Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 19:30
Reklama
Reklama

Próbował popełnić samobójstwo, ale z pomocą przyszedł mu pies

Wystarczyło zadzwonić na telefon zaufania. Mężczyzna poinformował jednak, że chce odebrać sobie życie. Rozpoczęła się walka z czasem.
Próbował popełnić samobójstwo, ale z pomocą przyszedł mu pies
Pies, który ze swym opiekunem przeprowadził udane poszukiwania.

Autor: KMP Szczecin

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał alarmującą informację o zaginięciu 51-letniego mężczyzny. Niestety, nie było znane jego aktualne miejsce pobytu, co wzbudziło obawy o jego bezpieczeństwo. W związku z tym, funkcjonariusze oraz przewodnik psa służbowego, z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Mundurowi, szkoieni w zakresie poszukiwań osób zaginionych, rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, asp. Piotr Szczepanowski otrzymał informację, że zaginiony mężczyzna był widziany na Prawobrzeżu miasta. Bez zwłoki udał się w to miejsce, mając przy sobie swojego wiernego czworonożnego partnera, Karła.

Mundurowy i pies przystąpili do intensywnych poszukiwań zaginionego mężczyzny. Dzięki doskonale wyszkolonym psom służbowym, którzy są niezwykle skutecznymi pomocnikami w tego typu sytuacjach, udało się ich odnaleźć. Mężczyzna był zdezorientowany, ale w dobrym stanie zdrowia.

Ten przypadek stanowi przypomnienie, że niezależnie od sytuacji, w której się znaleźliśmy, nie powinniśmy bać się prosić o pomoc. Wszyscy przeżywamy trudne chwile i doświadczamy niepowodzeń, które mogą nas przytłoczyć. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie musimy być sami z naszymi problemami.

Na terenie całego kraju działają instytucje, których przedstawiciele są gotowi służyć pomocą. Jeżeli przeżywamy depresję lub borykamy się z zachowaniami autodestrukcyjnymi, nie musimy pozostawać sami z tym problemem. Wystarczy, że skontaktujemy się z odpowiednią placówką lub instytucją, które są w stanie udzielić fachowej porady oraz wsparcia.

W takich sytuacjach warto zwrócić się również do dzielnicowego. Funkcjonariusze pełniący tę rolę mają za zadanie pomagać mieszkańcom i są priorytetem służby. Mogą oni udzielić wskazówek, gdzie szukać pomocy lub wskazać odpowiednią placówkę, która spełni nasze oczekiwania.

Nie bójmy się prosić o pomoc, gdy tego potrzebujemy. Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji, dlatego powinniśmy być gotowi służyć wsparciem i empatią dla innych. Wspólnie możemy przezwyciężyć trudności i dążyć do poprawy naszego samopoczucia oraz jakości życia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ela 18.10.2023 15:06
Jakby chciał popełnić samobójstwo to by nie dzwonił na policję. Mój kolega poszedł i się powiesił nie mówiąc nikomu. Tak robią samobójcy, a nie osoby pragnące wzbudzić zainteresowanie. Tak było z tą babą którą wykorzystał tusk dla piaru. Żałosne

DZIADEK Z ZA ŚWIATÓW HA HA AH 17.10.2023 18:34
DAREK TOWARZYSZU RUSZASZ NA TEN FRONT POD JAŁÓWKI TE CZERWONE HA HA AH CIOTO Z WARSZEWA HA AH AH

Życie 17.10.2023 13:56
Ta osoba nie chciała popełnić samobójstwa, tylko w ten sposób panicznie szukała pomocy, której nie miała w najbliższym otoczeniu. Takie sygnały są ostatnią deską ratunku, więc ich życie jest w rękach dobrze wyszkolonych policjantów, takich jak tu.

A. Żmijewski 17.10.2023 12:58
W skutek słabego wyniku wyborów i nieważności referendum wielu ludzi w kraju straciło sens życia. Są zagubieni i zdezorientowani. Świetnie go rozumiem. Pyr pyr pyr

8 ra be z lubawicz 96 ha ah ah 9+6=15 1+5=6 saturn ha ha ah 13*-52 676 ha ha ah 17.10.2023 09:12
to jak ten na tej kabie ze schodami w warszaviwie ha ha ah co chjciał się rozerwać ha ha ah

Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama