Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 11 stycznia 2025 04:03
Reklama
Reklama
Reklama

Kulinarne nagrody zostały rozdane

Nagrody Perły 2023 stanowią doskonałe uznanie dla tych producentów za ich pasję, umiejętności i wkład w kulturę kulinarnej regionu Pomorza Zachodniego. Trudno nie docenić ich zaangażowania w tworzenie wyrobów o wyjątkowej jakości i smaku.
Nagrodzone smakołyki.

Autor: wzp

  • Miód chabrowy – Elżbieta i Zygmunt Świnoga Pasieka „Pszczeli raj”
  • Miód drahimski gryczany – Grzegorz Fujarski ,,Pasieka Fujarskich”
  • Domysłowskie maślaczki – Waldemar Borecki
  • Zakwas buraczany z Dębna  - Aneta i Stanisław Dobropolscy
  • Miód pitny trójniak dębowy – Łukasz Kołosowski Miody Puszczy Barlineckiej
  • Paszteciki gwdowskie – Danuta Szlaz

Wszystkie te produkty wyróżniają się nie tylko jakością i smakiem, ale także tradycyjnymi metodami ich produkcji, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ich unikalny charakter został doceniony i nagrodzony przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Nagrody Perły 2023 zostały wręczone w miniony weekend podczas targów "Smaki Regionów" w Poznaniu. Targi te są doskonałą okazją do promocji regionalnych wyrobów spożywczych, które są dumą regionu Pomorza Zachodniego. Specjały docenione i wyróżnione podczas tego wydarzenia są dobrze znane i cenione zarówno przez smakoszy, jak i przez mieszkańców i turystów odwiedzających tę część Polski.

Nominacje do tytułu "Perły 2023" są wynikiem uzyskania najwyższych ocen w regionalnym konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów". Wystawcy, którzy zaprezentowali się pod koniec sierpnia w Przelewicach, udowodnili, że ich wyroby mają wyjątkową jakość i smak, a także są przygotowywane zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Kustosz, podkreślił, że ten kulinarny konkurs jednoczy ludzi z różnych części regionu, którzy mają wspólną pasję - kulinarną. Dzięki produktom spożywczym i tradycyjnym recepturom, zachodniopomorscy producenci wywierają silny wpływ na kulturę kulinarnej tego regionu.

Gala finałowa krajowego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" była okazją do uhonorowania najwybitniejszych producentów. Sześć produktów z województwa zachodniopomorskiego zostało nagrodzonych tytułami i statuetkami. Chleb żytni z Słupska od Piekarstwa Jeziorkowski, czosnek z Nowogardu od Tom-Garlic, miód z Lubienia Wielkiego od Bartłomieja Filipiaka, ser owczy Łazy od Piotra Kołakowskiego, kluski śląskie od Kluskowych Inspiracji Małgorzaty Olszewskiej oraz czekoladowe trufle z Pojezierza Drawskiego od Marka i Krzysztofa Hertlinga - to produkty, które zasłużyły na to wyróżnienie.

 Niewątpliwie nagrody te przyczynią się do jeszcze większej promocji regionalnych wyrobów Pomorza Zachodniego i zachęcą innych producentów do kontynuowania tradycji i wytwarzania wysokojakościowych produktów regionalnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

syty 02.10.2023 18:23
Dziękuję, nie jestem głodny.

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama