Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 19:57
Reklama
Reklama
Reklama

Debiut naszego zespołu "Flauti Pazzi" oczarował publiczność na jarmarku cysterskim

-Występ zespołu Flauti Pazzi był przeżyciem nie do opisania" - powiedziała pani Anna obecna na koncercie. -To wyjątkowe połączenie talentu, pasji i historii sprawiło, że nasze serca wypełniły się emocjami. To był debiut godny pozazdroszczenia! - dodała pani Bożena.

Debiutujący zespół "Flauti Pazzi" z Cedyni zrobił ogromne wrażenie na publiczności podczas występu na Jarmarku Cysterskim w Pelplinie. Koncert, który odbył się przy udziale solistów z Niechanowa koło Gniezna - Mai Kurczewskiej, Hani Jeremenko z Jeleniej Góry oraz Szymona Sikory z Bierzwnika, piękny debiut Zoi i Bruna Filińskich z gm. Cedynia stał się prawdziwym wydarzeniem muzycznym. 

Wygłoszone słowa dyrektora Międzynarodowych Festiwali Muzyki Dawnej i Polonijnych Festiwali Wokalnych zapowiadały wyjątkowy spektakl, a artyści z Cedyni nie zawiedli oczekiwań. Pod opieką instruktorki muzycznej Ewy Kwiecień, zespół zaprezentował swoje umiejętności na kilku scenach obok innych zespołów muzyki dawnej z różnych stron Polski.

Występ "Flauti Pazzi" był nie tylko niezwykłym doświadczeniem dla członków zespołu, ale również dla wszystkich obecnych na wydarzeniu. Muzycy doskonale wyczuli klimat Jarmarku Cysterskiego i zaserwowali publiczności niezapomnianą dawkę muzyki z dawnych czasów, granej na oryginalnych instrumentach.

Artyści z Cedyni z gracją i pasją wykonali swoje partie na fletach basowych, tenorowych, altowych, sopranowych i sopranino. Muzyczna przygoda nie kończy się na tych instrumentach - przed nimi jeszcze poznanie harfy, liry i wielu innych, które są nieodłączną częścią muzyki dawnej.

Spotkanie zespołów w jednym miejscu, w klimacie prawdziwego jarmarku cysterskiego, okazało się nie tylko artystycznym doświadczeniem, ale również inspiracją do dalszych twórczych poszukiwań i rozwijania muzycznej aktywności. Całe wydarzenie pozwoliło zrozumieć kulturę cysterską oraz odkryć historię naszego regionu i małej ojczyzny.

-Występ zespołu Flauti Pazzi był przeżyciem nie do opisania" - powiedziała pani Anna obecna na koncercie. -To wyjątkowe połączenie talentu, pasji i historii sprawiło, że nasze serca wypełniły się emocjami. To był debiut godny pozazdroszczenia! - dodała pani Bożena.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku z wydarzenia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Posługa 28.09.2023 03:09
Komentarz usunięty

n 23.09.2023 11:37
Pan Adam Deneka to niesamowity człowiek, mnóstwo zdolnych dzieciaków i młodzieży rozwinęło się pod jego skrzydłami w sympatycznych dorosłych, ceniących dobrą sztukę. Fajnie słyszeć nowe pokolenie muzyków-rekonstruktorów. Powodzenia dla Flauti!

J. 23.09.2023 12:02
Potwierdzam, bo znam.

Kasjusz 19.09.2023 21:03
Nieźle się prezentują!

A. Żmijewski 19.09.2023 12:40
Piękna muzyka dawna świetnie pasuje do cysterskiego jarmarku podkreślając klimat tamtych czasów. A pamiętajmy że pomidory ogrodowe w szklarniach uprawiano już przed cystersami pyr pyr pyr

robert 19.09.2023 07:28
To juz nie ma Polskich nazw dla takich zespołów? dramat do potęgi z tą nazwą

Ewa 19.09.2023 21:17
Włoska nazwa nawiązuje do renesansu i jej początku we Włoszech - nazwa ma sens

robert 20.09.2023 07:13
ok a co ma renesans i włochy wspólnego z tymi dziećmi?

n 23.09.2023 11:44
bardzo wiele. Od renesansu się zwykle zaczyna przygoda z muzyką dawną. To nietrudny i przyjemny repertuar, pozwala się osłuchać z muzyką historyczną tak ogólnie. Jest w sam raz dla małych muzyków.

n 23.09.2023 11:40
nie dramat. to taki zwyczaj "środowiskowy". :) większość polskich zespołów dawnych nosi nazwy łacińskie albo włoskie, nawiązujące do epok i krajów, których muzykę się odtwarza.

Bercia 19.09.2023 06:45
Super! Gratulacje!

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama