20 maja to Światowy dzień pszczół. To szczególny dzień, gdyż przypomina nam o roli, jaką pełnią one w ekosystemie, a także stanowi okazję do przemyśleń nad tym, co możemy zrobić dla pszczół jako ludzie. Wodociągi Zachodniopomorskie na terenie swoich oddziałów od wielu lat stawiają poidełka dla pszczół.
Pomorze Zachodnie to ekologiczna kraina na mapie Polski i regionu Doliny Odry. Miód pitny z Dębna zdobywa medale na całym świecie, a miód z Doliny Miłości nad Odrą czy w ogóle z Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny jest bogaty w zioła. W domu i w pracy możemy wykonywać wiele działań dla dbania o środowisko. Zaczynają się one od nas samych i ich skala w efekcie działania każdego z nas będzie wpływać na środowisko.
Pracowite gryfińskie pszczółki
W ramach swojej inicjatywy, Wodociągi Zachodniopomorskie zachęcili pszczoły w Gryfinie i wykonały dla nich poidełka z drewna. Jak mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy wodociągów, firma prowadzi różne działania edukacyjne. Współpracuje ona ze szkołami, stawiając poidełka dla uczniów. Dzieci z szkół w Brzesku, Mierzynie, Grzędzicach i Stepnicy mają dostęp do wody w szkole.
W akcję zaangażowało się też Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie.
Wykorzystując poidełka dla pszczół, działacze na rzecz środowiska mogą obserwować, jak dużo mniej butelek z tworzywa sztucznego trafia na składowiska odpadów.
Uczmy się od pszczół
W ramach akcji w szkołach odbywają się zajęcia ze sportowcami, którzy zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki takim działaniom i inicjatywom, Wodociągi Zachodniopomorskie pokazują, jak wiele możemy zrobić dla środowiska i jak wiele możemy nauczyć się od pszczół. Poidełka dla pszczół to nie tylko potrzeba, ale także szansa, byśmy zacząć działać dla dobra naszej planety.
Napisz komentarz
Komentarze