Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 13:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy w Polsce dochodzi do wypadków na drogach? Są takie dni i miesiące

Do największej liczy wypadków drogowych dochodzi nie w złą pogodę. To nie w zimowe miesiące Polacy najczęściej rozbijają samochody. Są na to twarde dowody.

Nie jest tajemnicą, bo policja – powołując się na statystyki – od dawna o tym informuje, że przyczyną wypadków drogowych nie jest zła pogoda. Takie myślenie jest błedne. Drogówka – jak pokazuje życie – najwięcej pracy ma nie w śnieżyce, ulewne deszcze czy mgły. Najczęściej wypadki – także te najtragiczniejsze – zdarzają się zazwyczaj latem, przy dobrej pogodzie i znakomitej widoczności. Takie właśnie warunki sprawiają, że kierowcy nabierają pewności siebie. I wtedy mocniej wciskają pedał gazu.

Kolejny mit. Do wypadków dochodzi w dni powszednie, kiedy ruch na ulicach jest większy. To też nieprawda. Najgorzej jest w weekendy, a zwłaszcza w święta i długie weekendy. I są na to twarde dowody.

W te dni jest na drogach niebezpiecznie

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podsumował dane na temat wypadków na polskich drogach i zgłaszanych szkód. UFG – dodajmy – zajmuje się wypłatą odszkodowań niewinnym ofiarom wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych właścicieli pojazdów oraz nieubezpieczonych rolników. Wypłaca również odszkodowania osobom poszkodowanym, gdy sprawca wypadku drogowego uciekł z miejsca zdarzenia i jest nieznany.

W 2022 r. fundusz zarejestrował ponad 1,7 mln zdarzeń, o 90 tys. mniej niż rok wcześniej. W tym czasie...

„...do największej liczby szkód zgłaszanych ubezpieczycielom dochodziło w poniedziałki (ok. 284 tys. łącznie z polis OC i AC) i piątki (278 tys.), zdecydowanie najmniej – w niedziele (120 tys.), gdy ruch na drogach jest znacząco mniejszy.

Najbardziej niebezpiecznymi miesiącami okazały się maj (152 tys. zdarzeń) i czerwiec (151 tys.). Najmniej szkód odnotowano w listopadzie. Wtedy ich liczba wyniosła ok. 125 tys.” – podaje TVN24.

Dlaczego właśnie piątki i poniedziałki? W opinii Damiana Ziąbera, przedstawiciela Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, wynika to z faktu, że perspektywa wolnego czasu przesłania kierowcom zasady bezpieczeństwa na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

LUCYFER 666 UB WIECZOREK 05.03.2023 15:13
ja tam tankuję się tylko na BP BIMBER POLIŃSKI I NA ORLENIE ORANIE REALNE LOKALNYCH ELEMENTÓW NIEDBAŁYCH INTELIGENTNYCH ENTUZJASTÓW PIS Z KASY PIS PATRZ PEDAŁÓW I SATANISTÓW AH HA AH

pytam 04.03.2023 22:47
Jak alkohol jest sprzedawany na stacjach paliw to jak niby ma być?

i
kierowca 04.03.2023 18:46
Tak jak dziś na tym zakręcie niedaleko Widuchowej.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama