Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 stycznia 2025 06:38
Reklama
Reklama

Jestem często obiektem ataków nienawiści – mówi posłanka Ewa Żmuda-Trzebiatowska

Czy wraz z kolejną kampania wyborczą osoby bezwzględnie krytykujące polityków ruszą do akcji? Na hejterów skarży się Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka na Sejm RP. Poniżej wywiad z posłanką, która często gości w naszym powiecie.
TS.: -Zarówno na portalach społecznościowych jak w mediach lokalnych walczy Pani z nienawiścią w Internecie.
Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka na Sejm RP: -Słowa mogą mocno zranić człowieka a skala ogromnej skali nienawiści, jaka przelewa się Internecie, przekracza poziom krytyczny. Media społecznościowe i anonimowe wpisy na portalach ogarnął hejt czyli wpisy pełne niechęci wobec innych często połączone z pragnieniem, żeby, stała im się krzywda. Ludzie uprawiający nienawiść w Internecie nie odwołują się do rzeczowej dyskusji, ale posługują się manipulacją, pomówieniami, inwektywami.
 
TS.: Dlaczego hejt jest niebezpieczny?
Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka na Sejm RP: -Niestety hejterzy zawładnęli Internetem i mają wpływ na opinię publiczną a przecież na nienawiści nie zbudowano niczego dobrego i nie spodziewajmy się niczego dobrego po ludziach, którzy swoje życie opierają na nienawiści do innych. Wpływ hejterów można zauważyć w polityce i  można było to odczuć  w trakcie kampanii prezydenckiej w stosunku do Bronisława Komorowskiego, a  skala pomyj jaka została wylana  w Internecie sięgała zenitu. Chcę przypomnieć, że najbardziej znane na świecie reżimy totalitarne były budowane na nienawiści wobec innych ludzi, narodowości.
 
TS.:-Czy Panią także dotyka nienawiść w Internecie?
Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka na Sejm RP: -Z racji pełnienia funkcji publicznej sama jestem często obiektem ataków nienawiści, ale wychodzę z założenia, że hejt to wynik albo cynicznej gry politycznej, albo działania ludzi niespełnionych w życiu rekompensujących sobie w ten sposób deficyty życiowe. Nienawiść w Internecie powinna być bezwzględnie tępiona to nasza powinność w walce ze złem, bo hejt to zło. Jestem otwarta na dyskusję i rzeczowe argumenty, ale usuwam ze swojego portalu każdy wpis mający szkodzący drugiemu człowiekowi i siejący nienawiść.
 
TS.:-Może jednak przeceniamy wpływ hejtu na człowieka?
Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka na Sejm RP: -Nienawiść w Internecie potrafi zniszczyć człowieka i pchnąć go do samobójstwa. Wg. badań, co piąty nastolatek jest obiektem ataku nienawiści a młodzi ludzie uczą się od dorosłych. Nie tak dawno było głośno o  14 letnim Dominiku, który padł ofiarą nienawiści.  Poniżany, obrażany, upokarzany w szkole i w Internecie chłopiec popełnił samobójstwo. Jako rodzicie, nauczyciele czy użytkownicy sieci powinniśmy reagować na objawy agresji i nienawiści, które często są udziałem młodych ludzi. To nasz ludzki obowiązek, to wyraz naszego człowieczeństwa.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama