Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 01:53
Reklama
Reklama

Zdalne nauczanie wraca. Znamy szczegóły

Wiele szkół naszego powiatu jest sparaliżowanych głównie przez kwarantanny. Nauka w trybie stacjonarnym nie trwała długo z innego formalnego względu.. Dzieci, które po przerwie świątecznej wróciły do szkół, po raz kolejny muszą przygotować się na zajęcia w formie wirtualnej. Minister edukacji ogłosił bowiem, że w związku z dużą dynamiką zakażeń koronawirusem przywrócone zostaje nauczanie zdalne.
Zdalne nauczanie wraca. Znamy szczegóły

Autor: gov.pl

Na środę zaplanowane jest podpisanie rozporządzenia, na mocy którego placówki edukacyjne już od czwartku 26 stycznia będą zobowiązane do prowadzenia zajęć lekcyjnych w trybie zdalnym. Dotyczy to klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zmianą nie zostały objęte żłobki i przedszkola oraz klasy podstawowe I-IV. W przypadku uczelni wyższych to ich rektorowie podejmą decyzję o tym, w jaki sposób będzie przebiegało kształcenie. Dokument pozwoli również na kontynuowanie praktycznej nauki zawodu oraz korzystanie z burs szkolnych i internatów.

Decyzja ministerstwa edukacji i nauki podyktowana jest m.in. zauważalnym wzrostem ognisk koronawirusa w placówkach edukacyjnych oraz liczby osób, których dotyczą postępowania Głównego Inspektora Sanitarnego. Tryb stacjonarny zajęć zostaje odwołany do końca trwania ferii zimowych. Ostatnie województwa zakończą je 27 lutego.

„W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej” – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek dodając, że według przewidywań, szczyt piątej fali pandemii nastąpi za ok. 2-3 tygodnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

segregacja 27.01.2022 10:11
Mam nadzieję, że komentarz nie zostanie usunięty przez administratora bo widzę, że cenzura tez tutaj dotarła . Głupota Czarnka nie ma granic, dzieci z klas 1-4 i ich rodzinę można narażać na zarażenia, a może ich i ich rodziców wirus się nie ima? Zdalnego nauczania nie mają tylko te dzieci których rodzice musieliby dostawać od rządu dodatek opiekuńczy. Czyli wirusa roznoszą tylko starsi? To po co szczepić już 5 latki? Bzdura i głupota nie zna granic a najlepsze jak jedno dziecko jest w 3 klasie i będzie chodzić a jego starsze rodzeństwo już nie bo nauka zdalna. Absurd.

ale... 27.01.2022 11:28
Jesteś sam głupi, skoro nie ogarniasz sytuacji. Czarnek popełnił śmiertelny dla tysięcy błąd, że otworzył szkoły w styczniu - a nie że nie zamknął części teraz! Nie wyhamujesz samochodu metr przed przepaścią - a on zamykał szkoły we wtorek wieczorem, jak w rządzie już mieli dane, że w środę ogłoszą przebicie 50 tysięcy!!! Trzeba było hamować wcześniej, garnek pancerny na argumenty - no ale kuratorka co mówiła farmazony nadal pełni funkcję... A ambasador, co powiedział prawdę o polskiej bucie w sprawie Turowa - wyleciał.. Taka to pisia moralność...

taki myk 26.01.2022 20:55
Tak pół na pół.

Elka 26.01.2022 20:03
Czyli w szczycie pandemii klasy 1- 4 będą w szkołach. No genialny pomysł.

tak sądzę 26.01.2022 19:36
Tak samo tylko mniej.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama