Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 11 stycznia 2025 07:30
Reklama
Reklama
Reklama

Każą zapłacić jeszcze za kubły do śmieci

-Do tej pory pojemniki były własnością operatora, czyli konsorcjum, od 1 stycznia będą właściciele nieruchomości odpowiedzialni za pojemniki. Przy nieruchomościach wielolokalowych wspólnoty czy zarządzający wspólnotami. Nie zmieni się sytuacja tzw. dzwonów, tam gdzie są, to pozostaną – mówi Adam Fedorowicz, przewodniczący Związku Gmin Dolnej Odry. To oznacza, że właściciele nieruchomości będą zobowiązani kupić pojemniki do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych.
-Mamy dwadzieścia kilka tysięcy pojemników i za te odpowiadali właściciele, czyli Remodis, Jumar, Ekomyśl, PUK Chojna jako podwykonawca. W samym styczniu Remondis postawił około 100 pojemników z uwagi na to, że zostały zniszczone, skradzione itp. Teraz każdy będzie z większą troską pilnował swoich pojemników – uważa Adam Fedorowicz, przewodniczący ZGDO, a jednocześnie burmistrz Chojny.
 
Do ZGDO należy 16 gmin, w tym z naszego powiatu sześć: Chojna, Cedynia, Banie, Moryń, Stare Czarnowo i Widuchowa.
 
Komunikat ZGDO
WAŻNA INFORMACJA – DOTYCZY POJEMNIKÓW NA ODPADY
Zgodnie z Uchwałą nr 7/2015 Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Dolnej Odry w Chojnie z dnia 21 maja 2015 r., postanowiono o niewyposażaniu nieruchomości w pojemniki na odpady zmieszane.
 
Od 1 stycznia 2016 r. właściciel nieruchomości jest zobowiązany samodzielnie wyposażyć nieruchomość w pojemnik do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych, spełniający polskie normy PN-EN 840.
 
Minimalną wielkość pojemnika szczegółowo określają Regulaminy utrzymania czystości
i porządku w gminach. Niedostosowanie pojemności pojemników do obowiązujących norm może skutkować brakiem odbioru odpadów komunalnych.
 
WAŻNE! W zabudowie wielorodzinnej minimalna pojemność pojemnika wynosi - 1100L.
 
Związek Gmin Dolnej Odry w ramach opłaty zapewni:
- w zabudowie wielorodzinnej pojemniki na odpady segregowane (papier, tworzywa sztuczne – plastik i metal, szkło) znajdujące się w ogólnodostępnych punktach,
- w zabudowie jednorodzinnej worki na odpady segregowane (papier, tworzywa sztuczne – plastik i metal, szkło), dostarczane na dotychczasowych zasadach.
MASZ PYTANIA - ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO BIURA  ZGDO:
tel./fax 914615088
+48 726 602 908
+48 609 602 908
e-mail: biuro @zgdo.eu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama