Droga do miliona
Zanim Jacek Iwaszko, laureat „Milionerów”, zdobył główną wygraną w teleturnieju, musiał zmierzyć się z dwunastoma pytaniami. Zasady programu są takie, że im wyższy próg finansowy, tym większa potrzebna jest wiedza, by przejść przez kolejne etapy. Tym razem było jednak nieco inaczej. Pytanie o milion niektórym wydało się banalnie proste. Oto przykładowe wątki, które pojawiły się na drodze do zwycięstwa w czwartkowym odcinku (odpowiedzi znajdziecie na końcu tekstu):
1. Wszystkie wydzielają zapach piżma. Tylko jeden to kuzyn selera. Który? (pytanie za 125 tys. zł)
A. Piżmak
B. Skunks
C. Wół piżmowy
D. Szczwół plamisty
2. Tytułowy bohater opery G. Rossiniego „Cyrulik Sewilski” nazywa się tak samo, jak tytułowy bohater opery „Wesele Figara” (pytanie za 250 tys. zł):
A. Gioacchina Rossiniego
B. Wolfganga Amadeusza Mozarta
C. Ludwika van Beethovena
D. Stanisława Moniuszki
3. Jednostka miary reaktywności reaktora jądrowego, to (pytanie za 500 tys. zł):
A. Euro
B. Złoty
C. Rubel
D. Dolar
Jakie pytania były dotychczas warte miliona złotych?
O tym mogli przekonać się uczestnicy poprzednich edycji programu, który otrzymali od prowadzącego Huberta Urbańskiego symboliczny czek na najwyższą kwotę możliwą do zdobycia w konkursie.
W 2010 roku Krzysztof Wójcik odpowiedział poprawnie na 12. pytanie, które brzmiało:
4. Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?
A. Na kornecie
B. Na akordeonie
C. Djembe
D. Na ksylofonie
Kolejną finalistką była Maria Romanek, która w 2018 roku zdobyła milion złotych, odpowiadając poprawnie na ostatnie pytanie:
5. Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?
A: 12 321
B: 1 234 321
C: 111 111 111
D: 123 454 321
Niespełna rok później w teleturnieju wzięła udział Katarzyna Kant-Wysocka, której również udało się przebrnąć przez wszystkie poziomy gry. Ostatnie pytanie brzmiało wówczas:
6. Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest:
A: Wniebowzięcie Matki Bożej
B: Zmartwychwstanie Jezusa
C: Śmierć Jezusa na krzyżu
D: Zesłanie Ducha Świętego
Ostatnim laureatem, który zdobył nagrodę główną w „Milionerach” jest Jacek Iwaszko. W czwartkowym wydaniu programu, pytanie warte najwyższej nagrody brzmiało:
7. Kiedy zaczęło się drugie tysiąclecie?
A: 1 stycznia 1000 roku
B: 1 stycznia 1001 roku
C: 1 stycznia 2000 roku
D: 1 stycznia 2001 roku
Jaka kwota wpłynie na konto gracza?
Zgodnie z regulaminem „Milionerów”, pieniądze zostaną wypłacone uczestnikowi na wskazany rachunek bankowy. Jacek Iwaszko w rzeczywistości nie jest jeszcze milionerem, ponieważ na zrealizowanie wypłaty twórcy przewidują okres nawet do dwóch miesięcy, licząc od dnia emisji ostatniego odcinka audycji, ukazującego finalistę. Warunkiem jest jednak opłacenie przez niego podatku w wysokości 10 proc. (100 tys. zł.) wartości nagrody. Dopiero wówczas organizator konkursu będzie mógł wypłacić zwycięzcy zdobyte przez niego środki. W ostatecznym rozrachunku, realna wygrana Jacka Iwaszki wynosi więc 900 tys. zł.
Odpowiedzi na pytania:
1. D
2. B
3. D
4. B
5. B
6. C
7. B
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Padła główna wygrana w "Milionerach". Sprawdź, czy znałbyś odpowiedź
Widzowie programu „Milionerzy” mogli w czwartkowy wieczór liczyć na sporą dawkę emocji. Po raz czwarty w historii polskiej edycji show padła główna wygrana. Z jakimi pytaniami musiał zmierzyć się uczestnik? W jaki sposób zostaną wypłacone środki? Jaka jest wysokość podatku od nagrody? Poniżej wyjaśniamy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kulisach teleturnieju.
- 24.09.2021 12:00
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze