Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 01:51
Reklama
Reklama

Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra

Początek nowego roku szkolnego to dobry moment, aby ocenić działania wdrażane przez szefa resortu nauki i edukacji Przemysława Czarnka. Polacy, podzieleni na dwie grupy, wyrazili swoje zdanie w tym temacie. Wynik jest zaskakujący.
Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra

Autor: gov.pl

Kim jest Przemysław Czarnek?

Minister edukacji i nauki jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W poprzednich latach sprawował funkcję wojewody lubelskiego. Od 2019 r. jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecne stanowisko w resorcie objął po rekonstrukcji rządu, niespełna rok temu. W społeczeństwie znany jest również ze swoich konserwatywnych poglądów. Publicznie porównywał inicjatywy osób ze środowiska LGBT do „promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Ocenił również, że rolą kobiet jest  rodzenie dzieci, czym wzburzył szeroką dyskusję.

Ocenili pracę ministra

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał Polaków o zdanie na temat dotychczasowej działalności ministra Czarnka. Szef MEiN może nie być z tych wyników zadowolony, ponieważ ponad połowa badanych skłania się ku negatywnej jego ocenie. 39 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 13 proc. „raczej negatywnie”. Jedynie 6 proc. respondentów zaznaczyło, że „zdecydowanie pozytywnie” postrzega działania ministra. 10 proc. badanych wybrało odpowiedź „raczej pozytywnie”, a 32 proc. pytanych nie miało swojego zdania na ten temat. 

Zapytali również rodziców

O ile pierwszy z sondaży dotyczył ogółu społeczeństwa, w drugiej części badania to samo pytanie Ariadna zadała rodzicom dzieci w wieku szkolnym. Wyniki również w tym wypadku nie napawają optymizmem, choć w tej grupie badanych ocena ministra była nieco lepsza. 34 proc. osób zaopiniowało pracę Przemysława Czarnka „zdecydowanie negatywnie”. Kolejnych 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź „raczej negatywnie”. 7 proc., czyli o jeden punkt procentowy więcej ankietowanych wskazało odpowiedź „zdecydowanie pozytywnie”. 16 proc. oceniło działania szefa resortu, jako „raczej pozytywne”. 30 proc. rodziców nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ciemnogrod Europy 02.09.2021 11:17
Nim spadnie ze stołka... narobi niestety wiele nieodwracalnych szkód. Zamiast rzetelnej nauki... , potrzebnych w życiu języków obcych....niestety religia.. Nauka nie poparta niestety żadnymi dowodami czy faktami.... tylko zmanipulowaną przez Watykan biblią.. .

bishop 02.09.2021 10:27
Kośćiół chętnie wspiera wprowadzanie szkoły wyznaniowej. Dobra wiadomość jest taka, że zmuszanie młodzieży do czegokolwiek przynosi odwrotny skutek. Puste kościoły widzę nie dalej niż za 10 lat.

toi 02.09.2021 07:09
wreszcie gość na poziomie

zasmucona 01.09.2021 22:01
Ciemno, ciemniej ,................Czy rodzice nie widzą, że tworzona jest szkoła wyznaniowa? Na modłę jednej , jedynie słusznej partii?

POKO kaput 01.09.2021 18:05
Komentarz usunięty

Lop 01.09.2021 17:43
Tak to już pisowska polityka wystawia się pajaca żeby odwracał i skupiał uwagę mediów na sobie i swojej głupocie. Byl juz macierewicz i babochłop pawlowicz , ale szefem wszystkich szefów jest duduś.

ajwaj aleluja i na saturna 01.09.2021 14:01
czarnek dobrze pcha ten satanistyczny mnłyn w polinie ha ha ah szkoli nowych NIEWOLNIKÓW EGIPSKICH ha ha ah a lucyfer prowadzi ha ah ah wprost na saturna ha ha ah tylko patrzeć jak mu aurepla sie pojawi nad głową jak pierscień saturna ha ah ah

tylec 01.09.2021 13:37
Cenzurkę wystawia się na koniec roku szkolnego.

a. 02.09.2021 09:36
On już tyle głupot odwalił, że dostał na początku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama