Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 17:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seniorzy zrobili się coraz bardziej ubankowieni. Dlaczego nie działa metoda oszustów "na wnuczka"?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. Z tego już trzech na czterech emerytów pobiera świadczenia bezpośrednio na rachunek bankowy. To powoduje większe bezpieczeństwo finansowe osób starszych.
Jakub Słupiński, prezes Banku Pocztowego

Autor: Bank Pocztowy

Przykładowo w Banku Pocztowym już co czwarte zakładane konto to rachunek przeznaczony dla seniora.

Cieszy nas postępujący wzrost liczby seniorów korzystających z wygodnej i bezpiecznej formy otrzymywania świadczeń emerytalnych – na konto bankowe. To dla nas bardzo ważna grupa Klientów, dlatego z tym większym przekonaniem jesteśmy częścią tej zmiany, oferując produkty dopasowane do potrzeb osób starszych, które pozwalają im powoli wchodzić w nowocześniejszy świat bankowości. Szeroki dostęp do usług finansowych, który zapewniamy, eliminuje wykluczenie w dostępie do sektora bankowego – ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania – to jeden z elementów naszej strategii rozwoju. Warto nadmienić, że obecnie niemal 40 procent rachunków otwartych w Banku Pocztowym, to rachunki dla seniorów, wszystkie umożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej, ale także z dedykowanego finansowania, które niedawno uruchomiliśmy – mówi Jakub Słupiński, p.o. prezesa zarządu Banku Pocztowego. –Większe ubankowienie osób starszych to także ich większe bezpieczeństwo – nie tylko to finansowe, ograniczające ryzyko współczesnych zagrożeń jak próby wyłudzeń „na wnuczka”. W dzisiejszych czasach to także zwiększenie bezpieczeństwa własnego zdrowia – dlatego także konta dla seniorów dają możliwość ograniczenia obrotu gotówkowego i częstych wizyt w banku na rzecz płatności bezgotówkowych i zdalnych form kontaktu z bankiem – dodaje Jakub Słupiński.

Jak podaje Główny Urząd Statystycznego obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. ZUS wskazuje  około 75 proc. z nich otrzymuje pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

taka prawda 13.06.2021 15:17
Koronawirus przyspieszył cyfryzację, w tym bankową.

*** 13.06.2021 10:24
Komentarz zablokowany

paci zbliżeniowo albo gotówką 13.06.2021 08:14
Wnuczek będzie niezadowolony.

Dona 13.06.2021 07:57
W najgorszej sytuacji są osoby 80+, które wpadają na równię pochyłą. Często borykają się z wieloma chorobami, do tego dochodzi samotność związana z wdowieństwem i kurczeniem się kręgu znajomych. Dzieci nie zawsze są blisko albo w ogóle ich nie ma. W stowarzyszeniu regularnie odbieramy telefony od seniorów, którzy skarżą się na samotność, a potem okazuje się, że syn czy córka mieszkają w tym samym mieście. Ograniczają się do tego, by wypełnić rodzicowi lodówkę. A są też przecież tacy, którzy nie mają nikogo - mówi Joanna Mielczarek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama