Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 00:32
Reklama
Reklama

Seniorzy zrobili się coraz bardziej ubankowieni. Dlaczego nie działa metoda oszustów "na wnuczka"?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. Z tego już trzech na czterech emerytów pobiera świadczenia bezpośrednio na rachunek bankowy. To powoduje większe bezpieczeństwo finansowe osób starszych.
Seniorzy zrobili się coraz bardziej ubankowieni. Dlaczego nie działa metoda oszustów "na wnuczka"?
Jakub Słupiński, prezes Banku Pocztowego

Autor: Bank Pocztowy

Przykładowo w Banku Pocztowym już co czwarte zakładane konto to rachunek przeznaczony dla seniora.

Cieszy nas postępujący wzrost liczby seniorów korzystających z wygodnej i bezpiecznej formy otrzymywania świadczeń emerytalnych – na konto bankowe. To dla nas bardzo ważna grupa Klientów, dlatego z tym większym przekonaniem jesteśmy częścią tej zmiany, oferując produkty dopasowane do potrzeb osób starszych, które pozwalają im powoli wchodzić w nowocześniejszy świat bankowości. Szeroki dostęp do usług finansowych, który zapewniamy, eliminuje wykluczenie w dostępie do sektora bankowego – ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania – to jeden z elementów naszej strategii rozwoju. Warto nadmienić, że obecnie niemal 40 procent rachunków otwartych w Banku Pocztowym, to rachunki dla seniorów, wszystkie umożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej, ale także z dedykowanego finansowania, które niedawno uruchomiliśmy – mówi Jakub Słupiński, p.o. prezesa zarządu Banku Pocztowego. –Większe ubankowienie osób starszych to także ich większe bezpieczeństwo – nie tylko to finansowe, ograniczające ryzyko współczesnych zagrożeń jak próby wyłudzeń „na wnuczka”. W dzisiejszych czasach to także zwiększenie bezpieczeństwa własnego zdrowia – dlatego także konta dla seniorów dają możliwość ograniczenia obrotu gotówkowego i częstych wizyt w banku na rzecz płatności bezgotówkowych i zdalnych form kontaktu z bankiem – dodaje Jakub Słupiński.

Jak podaje Główny Urząd Statystycznego obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. ZUS wskazuje  około 75 proc. z nich otrzymuje pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

taka prawda 13.06.2021 15:17
Koronawirus przyspieszył cyfryzację, w tym bankową.

*** 13.06.2021 10:24
Komentarz zablokowany

paci zbliżeniowo albo gotówką 13.06.2021 08:14
Wnuczek będzie niezadowolony.

Dona 13.06.2021 07:57
W najgorszej sytuacji są osoby 80+, które wpadają na równię pochyłą. Często borykają się z wieloma chorobami, do tego dochodzi samotność związana z wdowieństwem i kurczeniem się kręgu znajomych. Dzieci nie zawsze są blisko albo w ogóle ich nie ma. W stowarzyszeniu regularnie odbieramy telefony od seniorów, którzy skarżą się na samotność, a potem okazuje się, że syn czy córka mieszkają w tym samym mieście. Ograniczają się do tego, by wypełnić rodzicowi lodówkę. A są też przecież tacy, którzy nie mają nikogo - mówi Joanna Mielczarek.

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama