Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 01:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze skierowania do pracy dla personelu medycznego

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał we wtorek pierwsze decyzje o skierowaniu do pracy pięciu osób przy zwalczaniu COVID-19

Decyzje dotyczą dwóch lekarzy (w tym jednego anestezjologa), jednego lekarza rezydenta oraz dwóch fizjoterapeutów. Osoby te wesprą swoimi umiejętnościami i doświadczeniem personel medyczny SPWSZ przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, który przy pacjentach z COVID-19 pracuje pod kierownictwem prof. Miłosza Parczewskiego, konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych.

 

- Chciałbym serdecznie podziękować tym osobom – same zgłosiły swoją gotowość, chęć do pracy i pomocy kolegom pracującym w szpitalu najmocniej zaangażowanym w leczenie pacjentów z COVID-19 – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Dodatkowo prof. Miłosz Parczewski potrzebuje wsparcia swojego zespołu przez wyszkolone w zakresie obsługi respiratorów pielęgniarki i ratowników medycznych.

 

Decyzji dotyczących skierowań do pracy dla personelu medycznego będzie w najbliższych dniach więcej.

 

- Decyzje o skierowaniu do pracy przy epidemii są obwarowane przepisami ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - dodaje wojewoda Tomasz Hinc - Przepisy nie pozwalają podjąć pracy przy pandemii np. kobietom w ciąży, osobom samotnie wychowującym dziecko do 18 r. życia, czy też osobom cierpiącym na przewlekłe choroby. O pomoc w weryfikacji listy osób, które mogą otrzymać powołania będziemy zwracać się do okręgowych izb lekarskich i pielęgniarskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

88 16.10.2020 09:45
Polikwidowali licea medyczne, bo na zachodzie nie uznawali dyplomów pielęgniarskich. Teraz pielęgniarka musi mieć licencjant i ma otwartą drogę do pracy w krajach Unii. Tak więc za nasze podatki kształcone są pielęgniarki dla zagranicy, bo tylko głupi będzie pracował w kraju, kiedy tylko w Niemczech zarobi trzy razy tyle co Klechistanie, a warunki pracy o niebo lepsze.

lux 16.10.2020 00:17
Lekarze, którzy nb kształcili się za nasze podatki, na pytanie Izby Lekarskiej, czy pójdą pracować (za pieniądze, nie wolontariat !) na oddział zakaźny mają tysiące usprawiedliwień jak wiek, małe dziecko, samotna mamuska, inne ważne zadania zawodowe. A odpowiedź jest jedna. Boją się zarazić, co jest sprzeczne z Kodeksem Etyki Lekarskiej

olaboga 16.10.2020 00:45
Ale jest XXi wiek a nie "ruski saper" co sprawdza miny nogą... Jak się boją - to znaczy jest się czego bać. A nie każdy pisał się na oddział zakaźny. Podobnie jak nie każdy kierowca zawodowy chce wozić materiały niebezpieczne. Albo nie każdy nauczyciel chce uczyć w szkole specjalnej Albo nie każdy lekarz pracować w pogotowiu Albo nie każdy sprzedawca chce pracować w mięsnym... A co do podatków - wszyscy się kształcili za takie. No chyba że ktoś prywatną szkołę podstawową i zawodówkę kończył...

stare czasy 14.10.2020 17:15
Kiepsko to wygląda - takie nakazy.

Idzie nowe .... 14.10.2020 12:45
Fizjoterapeuci do noszenia noszy.

ten co liczy 14.10.2020 16:45
Chyba nie wiesz co piszesz, najbardziej zapracowana i najmniej płatna grupa zawodowa w publicznej służbie zdrowia ...

co za praktyki? 14.10.2020 10:22
Pierwsze skierowania... To znaczy, że będą kolejne. Już nie dobrowolne?

lekarz 3. kontaktu 14.10.2020 09:48
A normalnych kontraktów już nie można?

med. 14.10.2020 09:34
Jak już są odgórne skierowania, a nie normalna praktyka, to znaczy że jest źle.

piel 16.10.2020 00:30
Wypadałoby zainteresować się lekarzami z przychodni rodzinnych. Pozamykali się w gabinetach i udaja ze pracuja a jaką kase biora to glowa mała.

nie takie proste 16.10.2020 09:22
Piel, a co chesz aby się wszyscy pozarażali. Wtedy nie będzie przyjazdów do nagłych wypadków ani teleporad. Wtedy dopiero byłoby źle.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama