Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 listopada 2024 15:29
Reklama

#FakeHunter: dołącz do projektu i zostań pogromcą fake newsów o SARS-CoV-2

Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami. Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.
 #FakeHunter: dołącz do projektu i zostań pogromcą fake newsów o SARS-CoV-2
Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w Internecie;

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na rozpowszechnianiu wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.

Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

Możliwość zgłaszania treści przez Internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii.

W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

 
Aby zgłosić swoją kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gryfiniak 22.03.2020 18:16
Komentarz zablokowany

meroni 22.03.2020 17:53
Wiemy coraz więcej ale metod nadal brak. Jednak wygląda na to, że powinien być nieograniczony dostęp do testów.

niełatwe 22.03.2020 10:13
A skąd do tego wziąć ludzi z wiedzą?

Fakt 21.03.2020 22:42
Dobry projekt jak kto ma czas.Tępić sku#%&*@stwo jak koronawirusa

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama