W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie programem pilotażowym zostały objęte na terenie województwa zachodniopomorskiego Nadleśnictwo Gryfino i Nadleśnictwo Kliniska, w województwie lubuskim Nadleśnictwa Karwin oraz Skwierzyna, zaś w wielkopolskim Nadleśnictwo Międzychód - mówi dyrektor RDLP Szczecin Andrzej Szelążek.
Społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na bliski kontakt z naturą, minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie, liczy w Polsce ponad 40 tys. osób i szybko rośnie. Jej członków z leśnikami łączy bardzo wiele, m.in. świadomość znaczenia głębokiego kontaktu z naturą dla naszego zdrowia, znajomość praw rządzących przyrodą.
Warunkiem skorzystania jest stosowanie się do zapisów regulaminu, który obowiązuje w każdym nadleśnictwie, w którym wdrażany jest program pilotażowy.
Dla zainteresowanych została wydana przez Lasy Państwowe bezpłatna publikacja „Leśny survival”. Można ją pobrać ze strony http://www.lasy.gov.pl/
Napisz komentarz
Komentarze