Poniżej przedstawiamy wnioski z przeprowadzonych konsultacji społecznych w gminach Chojna i Trzcińsko-Zdrój.
Chojna
Szczególne potraktowanie umieszczanych informacji na mapach zagrożeń ze względu na specyfikę pory roku np. w sezonie letnim informacje dotyczące włamań i zniszczeń na terenie ogródków działkowych, w sezonie zimowym identyfikacja miejsc gromadzenia się osób bezdomnych i potencjalnych ofiar zamarznięć. Umiejscowienie na mapach zagrożeń obszarów objętych społecznymi patrolami obywatelskimi, które współpracując z policją mogłyby swoją obecnością zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców (wspólne patrole działkowców, mieszkańców).
Mapa powinna obejmować także elementy „bezpiecznej przestrzeni” z uwzględnieniem „miejsc strachu”, gdzie dochodzi do zdarzeń np. z uwagi na brak oświetlenia. Umieszczenie na mapie rodzaju oraz częstotliwości organizacji wspólnych służb z podmiotami pozapolicyjnymi w odniesieniu do zagrożenia przestępczością i wykroczeniami szczególnie na terenach ogrodów działkowych. Spotkanie z działkowcami jest właściwym kierunkiem służącym do budowania mapy zagrożeń wobec dużej ilości użytkowników ogrodów działkowych na terenie miasta Chojna.
Trzcińsko-Zdrój
Umieszczenie na mapach zagrożeń informacji w zakresie potencjalnych trendów rozwoju przestępstw między innymi kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych.
Napisz komentarz
Komentarze