Finansowanie działań, które zapobiegają wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym to ustawowy obowiązek ZUS. Dofinansowane mogą być te projekty przedsiębiorstw, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi i zredukują oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.
Wysokość dofinansowania zależy od wartości projektu i liczby zatrudnionych. Firmy, które ubezpieczają do 9 osób, mogą uzyskać aż do 90 proc. szacowanej wartości projektu, czyli do 140 tys. złotych. Im większy zakład pracy, tym wyższe może być dofinansowanie - najwięksi mogą się starać nawet o 500 tys. zł (do 20 proc. wartości przedsięwzięcia).
Wnioski mogą składać pracodawcy, którzy nie zalegają ze składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz z podatkami. Nie znajdują się też w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem. Firma może wnioskować o dopłatę nie częściej niż raz na trzy lata.
Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty są do pobrania na stronie http://zus.pl/prewencja.
Pytania lub wątpliwości można zgłaszać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] od 15 lipca do 11 sierpnia 2019 roku.
Napisz komentarz
Komentarze