-Jaki jest Pana cel startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Banie?
Michał Kępa: -Celem każdego kandydata w wyborach, zarówno na radnego, jak i na wójta jest wygrana. Jest to cel podstawowy, który potrzebny jest do realizacji programu i spełnienia obietnic wyborczych. Bez zwycięstwa wyborczego nie ma mowy o realizacji innych celów, a tymi celami jest realizacja programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości i kontynuacja „Dobrej zmiany” na szczeblu gminnym. Partia Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która spełnia i w większości spełniła swoje obietnice wyborcze.
Nie jestem osobą, która reprezentuje tylko siebie bądź ugrupowanie, które powoływane jest tylko na czas wyborów, a później nie podlega żadnej kontroli. Reprezentując Prawo i Sprawiedliwość dobrze zdaję sobie sprawę, że jest to wielkie zobowiązanie wobec wyborców.
-Jak Pan ocenia działania obecnej wójt Teresy Sadowskiej?
Michał Kępa: -Pani wójt Teresa Sadowska przez trzy kolejne kadencje zdecydowanie wygrywała wybory, co świadczy o tym, że jej działania bardzo podobały się wyborcom. Niejeden kandydat marzy o takim poparciu. Głosy krytyki, które można przeczytać w niektórych wypowiedziach świadczą o niewsłuchiwaniu się w opinie wyborców, którzy w większości popierają panią wójt.
Każdy człowiek jest inny, dlatego też będzie wiele pomysłów na rozwój i zarządzanie gminą. Moim zdaniem wszystkie trzy kadencje pani wójt należą do udanych, oprócz nakładów na nowe inwestycje i widocznego rozwoju gminy Banie, pani wójt zawsze była blisko ludzi i służyła im pomocą.
-Jaka cecha charakteru może Panu pomóc w sprawowaniu tak ważnej funkcji, o którą się Pan ubiega?
Michał Kępa: - Sądzę, że cecha ta to uczciwość.
Moim zdaniem w świecie, w którym kłamstwo, cwaniactwo i egoizm promowane było przez niektóre media jako wzór cnót godnych do naśladowania, co doprowadziło do pewnych przewartościowań, uczciwość pozostaje niezmienną i najważniejsza cechą do sprawowania mandatu wójta, burmistrza, prezydenta, czy posła. Cecha ta gwarantuje realizację obietnic i programu wyborczego, a także odpowiednie zarządzanie środkami publicznymi, a także sprawiedliwy ich rozdział.
Napisz komentarz
Komentarze