Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi bezpłatną infolinię dotyczącą dopalaczy. Pod numerem 800 060 800 można zgłaszać informacje dotyczące nielegalnego handlu substancjami psychoaktywnymi. Na infolinię mogą dzwonić rodzice, którzy chcą się dowiedzieć, w jaki sposób rozpoznać u dziecka symptomy zażywania narkotyków
i substancji psychoaktywnych i gdzie szukać pomocy. Aby rozmawiać z osobą obsługującą infolinię na terenie województwa zachodniopomorskiego należy wybrać numer 800 060 800, a po uzyskaniu połączenia cyfrę 0, a następnie 4. Infolinia działa całodobowo.
Na polecenie wojewody kurator oświaty przeprowadził dziś wizytację w szkole
w Trzebiatowie, której uczniowie zatruli się dopalaczami. Wojewoda poprosił też Kuratorium Oświaty o przeprowadzenie dodatkowej akcji informacyjnej wśród uczniów dotyczącej zagrożeń związanych z dopalaczami.
- Chciałbym, aby jeszcze przed wakacjami wszyscy uczniowie zachodniopomorskich szkół,
a w szczególności z terenów, gdzie odnotowano zdarzenia z dopalaczami, ponownie dostali od nauczycieli i pedagogów jasny przekaz, że dopalacze są śmiertelnie niebezpieczne – mówi wojewoda Tomasz Hinc.
Zapis o konieczności przeprowadzania akcji profilaktycznej dotyczącej szkodliwości używania dopalaczy znajdzie się także w zaleceniach wojewody „Bezpieczne wakacje 2018”, które trafią do organów administracji rządowej i samorządowców.
- Temat niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą dopalacze, powinien pojawić się na spotkaniach z młodzieżą i dziećmi podczas kolonii czy obozów, jakie w ramach profilaktyki i bezpiecznych zachowań np. nad wodą prowadzą w czasie wakacji ratownicy, policjanci czy też pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik prasowy wojewody
Napisz komentarz
Komentarze