Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 15 listopada 2024 12:37
Reklama

In vitro w Zachodniopomorskiem, gminy już mogą zgłaszać się po wsparcie!

Po przyjęciu przez zachodniopomorski Sejmik wsparcia dla programów polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro), marszałek Olgierd Geblewicz przesyła do wszystkich gmin w regionie treść programu, tak by lokalne społeczności mogły zdecydować czy skorzystają z pomocy województwa. Na ten cel zarezerwowano 300 tys. zł.
In vitro w Zachodniopomorskiem, gminy już mogą zgłaszać się po wsparcie!

- Skorzystanie z tych środków nie będzie możliwe jeśli same gminy nie stworzą dla swoich mieszkańców programów leczenia niepłodności metodą In vitro. Dlatego zwracamy się do wszystkich zachodniopomorskich gmin, by przeanalizowały potrzeby swoje i swoich mieszkańców. Poznajcie nasz program i zdecydujcie czy chcecie sięgnąć po te wsparcie. Wybrany przez nas wariant pomocy pozwoli, w przypadku startu programu, przekazać zainteresowanym samorządom środki sprawnie i skutecznie. – wyjaśnia zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

 

W najbliższych dniach do wszystkich zachodniopomorskich gmin trafi uchwalony przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego dokument „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie programów polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro)”. Lokalnym społecznościom powinno to pozwolić na podjęcie decyzji, o tym czy zdecydują się skorzystać ze wsparcia i stworzą specjalny program kierowany do mieszkańców. Wnioski będzie można składać do 22 czerwca 2018 r. Nabór jest przeznaczony m.in. dla tych JST, które posiadają opracowany program polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, a który został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dofinansowanie z budżetu województwa jednostek samorządu terytorialnego będzie mogło wynieść nie więcej niż 50% całkowitej wartości programu polityki zdrowotnej w zakresie leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Niepłodność to narastający problem zdrowotny i społeczny, którego skala systematycznie wzrasta, obejmując coraz większą część populacji. Poprawa dostępności do zaawansowanych metod leczenia niepłodności stanowi istotne i ważne działanie nie tylko zdrowotne, ale i społeczne. Oferowany gminom program wsparcia został uchwalony przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 29 maja br.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama