Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 13:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie gotowanie w Puszczy

Leśnicy z Gryfina zaprosili do obejrzenia jak korzysta się z zasobów Puszczy Bukowej. Opowieści i legendy nadawały niewątpliwego smaku wyprawie. Atrakcją spotkania było wysłuchanie opowieści o opactwie cysterskim w Kołbaczu. Ks. Andrzej Sowa (proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Kołbaczu, historyk sztuki) mówił, że Puszcza Bukowa jest lasem wielu historii.

Wizyta w Puszczy Bukowej była organizowana w ramach konferencji o racjonalnym użytkowaniu zasobów „Puszcza Bukowa – między kulturą, a naturą”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Gryfino pod patronatem dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, przy współudziale Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Puszcza Bukowa to dobry przykład kompromisu pomiędzy potrzebami minionych i obecnych pokoleń ludzi oraz przyrody. Dzisiejsze bogactwo przyrodnicze Puszczy Bukowej to efekt dziedzictwa przeszłości i rozmaitych sposobów użytkowania tego terenu. Jako teren pokryty drzewami Puszcza Bukowa trwa „od zawsze”. Jednak jej kształt i skład wielokrotnie się zmieniał, tak jak zmieniały się warunki przyrodnicze, metody eksploatacji przyrody i potrzeby żyjących na tych terenach ludzi. Polscy leśnicy od czasu zakończenia wojny dbają o drzewa w Puszczy Bukowej i wspierają ich przyrost.

Już teraz leśnicy z Nadleśnictwa w Gryfinie (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają 9 czerwca do kuchni, która będzie zaaranżowana w sercu Puszczy Bukowej. Szczegóły już wkrótce...

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama