Andrzej Łazowski, dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu zaproponował nakręcenie filmu, tablicę okolicznościową na budynku szkoły i serię zdjęć mieszkańcom. Ksiądz dziekan Michał Kostrzewa mówił o ścieżce patriotycznej z odsłonami drogi krzyżowej z Cedyni do Siekierek.
Burmistrz Gabriela Kotowicz zaproponowała tablicę pamiątkową na budynku urzędu i ścieżki rowerowe. Michał Nieścioruk poinformował o zrobieniu specjalnej strony internetowej o tematyce niepodległościowej, biało-czerwonych iluminacjach budynków oraz uporządkowaniu trójkątnego skweru z cisem i pomnikiem Orderu Krzyża Grunwaldu.
-Jest problem z tym pomnikiem. Przez ten pomnik żołnierze nie zgadzają się na wzięcie udziału w uroczystościach – wyznała burmistrz Gabriela Kotowicz. Poinformowała, że pyta się o niego Instytut Pamięci Narodowej. Powiedziała też, że rozważy ewentualne przeniesienie pomnika tam, gdzie historycznie toczyły się działania wojenne. O likwidacji jednak nie było mowy.
Była mowa też o drobniejszych imprezach, które wcześniej można zorganizować z okazji rocznicy. Był pomysł rajdu rowerowego, nasadzenia 100 drzew, konferencji na Dni Cedyni, pikniku paralotniowego, inscenizacji, rękodzieła, programu artystycznego przygotowanego przez szkoły.
Napisz komentarz
Komentarze