Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 19:41
Reklama
Reklama

Zapraszają na premierę

Dawid Andrusewicz zaprezentuje swój premierowy spektakl pt. „Mój pierwszy casting” 3 czerwca o godzinie 19.30 na scenie Gryfińskiego Domu Kultury. Monodram będzie ostatnim punktem piątkowej Multimedialnej Debaty Społecznej zorganizowanej przez Marka Brzezińskiego, a która rozpocznie się o g. 17.00 w GDK.
Zapraszają na premierę
Dawid Andrusewicz jest nowym aktorem Teatru Uhuru, który od kilku miesięcy doskonali swój warsztat aktorski pod okiem instruktora Janusza Janiszewskiego. Monodram powstał na bazie własnego pomysłu oraz w trakcie cyklicznych prób z reżyserem.
 
Bohater spektaklu „Mój pierwszy casting” próbuje zmierzyć się z samym sobą i „resztą świata” poprzez spontaniczny udział w castingu do roli w pewnym filmie. Chłopak reaguje na przeczytane w Internecie ogłoszenie o castingu i decyduje się na udział w nim, aby – jak to wielu czyni – spróbować swoich sił. Bardzo wierzy w siebie i czuje, że ma duże szanse. Wpada na casting jako ostatni i wydaje się, że komisja nie ma już dla niego czasu. Bohater zostaje jednak podstępnie wciągnięty przez komisję w cyniczną grę, w czasie której – z jednej strony zostaje brutalnie poniżony, z drugiej jednak zdobywa ważną wiedzę o sobie i chyba … ostatecznie wygrywa tę nierówną walkę o własną godność … .
W spektaklu wykorzystano fragmenty słynnych monologów z „Hamleta” Wiliama Szekspira, „Dziadów” Adama Mickiewicza i „Kordiana” Juliusza Słowackiego. org.
 
 
TEATR UHURU - „Mój pierwszy casting”
Autorski monodram w wykonaniu Dawida Andrusewicza
Scenariusz: Dawid Andrusewicz i Janusz Janiszewski
Reżyseria: Janusz Janiszewski
Premiera: 3.06.2016.
 
GRYFIŃSKI DOM KULTURY
MIEJSCE: Sala kinowa GDK
CZAS: 3.06.2016, Godz. 19.30
 
Informacja o teatrze
 
TEATR UHURU
Teatr UHURU powstał w 1997 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gryfinie (Obecnie Gryfiński Dom Kultury). Założycielem i kierownikiem artystycznym teatru jest Janusz Janiszewski – były aktor szczecińskiego Teatru KANA, reżyser, polonista i pedagog teatralny.  Od 17 lat Teatr UHURU w ramach pracowni teatralnej GDK współpracuje z zagranicznymi - głównie z niemieckimi ośrodkami kultury uczestnicząc w projektach wymiany młodzieży oraz współorganizując międzynarodowe warsztaty teatralne.
Teatr ma na swoim koncie kilkadziesiąt przedstawień. Największe uznanie przyniosły mu takie spektakle jak: „Pewna mucha” (1998), „Polly i Molly”(2000), „Ciało” (2002), widowisko plenerowe „Apocalypsis”(2005) oraz spektakl „Pierogi” (2009). Współtwórczynią sukcesów teatru jest Violina Janiszewska (współpraca reżyserska i scenariuszowa, kostiumy i scenografia). Wszystkie przedstawienia od początku istnienia teatru są spektaklami autorskimi. Teatr jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali młodego teatru offowego.
      Poza twórczością sceniczną do znanych inicjatyw Teatru UHURU należy stworzenie projektu i organizacja Gryfińskich Spotkań Teatralnych „KARTON”, Festiwalu „NA MOŚCIE” oraz Festiwalu Intymnych Form Artystycznych „FIFART”. Teatr Uhuru od początku swego istnienia podejmuje istotne kwestie egzystencjalne interesujące młode pokolenie, ale także tematy uniwersalne. To teatr, który stawia sobie ważne pytania i próbuje na nie własnym językiem odpowiedzieć. Kim jestem tu i teraz, jaki jest sens ludzkiego życia, co jest dla mnie ważne, te i inne pytania natury filozoficznej przewijają się w sposób naturalny podczas pracy nad każdym przedstawieniem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama