Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 stycznia 2025 19:58
Reklama
Reklama

Szkolenie o zagrożeniu terrorystycznym

Jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym? Tego dowiadywali się dyrektorzy szkół naszego powiatu na dwóch spotkaniach: w Gryfinie (pisaliśmy już o tym wcześniej) i w Chojnie. W szkoleniach wzięło łącznie udział 53 dyrektorów lub ich przedstawicieli z placówek oświatowych z powiatu gryfińskiego.
Działania są zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.  W powiecie prowadził je podkomisarz  Robert Panna, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Gryfinie. Podkomisarz pełni jednocześnie funkcję negocjatora policyjnego.
 
Szkolenie odbyło się 29 kwietnia 2016 r. w auli Zespołu Szkół przy ul. Iwaszkiewicza 70 w Gryfinie oraz 31 maja 2016 r. w Centrum Kultury w Chojnie.  Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Na  pierwszym spotkaniu podkomisarz  Robert Panna był wspierany przez zaproszonych gości z Sekcji Psychologów oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
 
 
W ten m.in. sposób realizowany jest  „Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015 – 2019”. Prócz poradników przygotowano również film pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”, który zawiera wskazówki jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Wiele ukazanych w filmie zagadnień było na bieżąco omawianych przez prowadzącego szkolenie.
 
Charakter szkoleń jest kaskadowy, więc w tym przypadku specjaliści przekazują wiedzę osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w danej placówce. Oni z kolei szkolą swoich pracowników, następnie dzieci i młodzież.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama