Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 6 listopada 2024 00:47
Reklama

Kalendarz Doliny Dolnej Odry na 2018 r. powstanie dzięki ich zdjęciom

W miejscowości Pinnow 8 grudnia 2017 r. odbyły się zajęcia fotograficzne w ramach projektu pt. Niemiecko-polskie warsztaty fotograficzne „Pory roku w Dolinie Dolnej Odry”. Uczestnikami warsztatów były osoby, które wzięły udział w jednym z dwóch transgranicznych konkursów fotograficznych organizowanych przez Urząd Oder-Welse, w tym osoby, które nadesłały 12 zdjęć, tworzących kalendarz 2018.
Kalendarz Doliny Dolnej Odry na 2018 r. powstanie dzięki ich zdjęciom

Autor: fot. dost.

W ramach polsko-niemieckich warsztatów fotograficznych uczestnicy m.in. z gmin Gryfino, Chojna, Trzcińsko-Zdrój zdobyli wiedzę nt. technik wykonywania zdjęć, procesu przygotowania, obróbki, naświetlenia i szukania motywów.

Podczas warsztatów planowane było wspólne wykonanie pod okiem fachowca zdjęcia na stronę tytułową kalendarza 2018, lecz z powodu złych warunków pogodowych, uczestnicy warsztatów zdecydowali o utworzeniu kolażu z 12 zdjęć. Kalendarze wydrukowane w ramach projektu zostaną nieodpłatnie rozdane jako promocja Funduszu Małych Projektów i potencjałów turystycznych regionu Doliny Dolnej Odry w styczniu 2018.

Spośród 150 nadesłanych zdjęć wybrano 24 konkursowe, które zostały wystawione w Pinnow a następnie w Centrum Kultury w Chojnie.

Autorzy 12 zdjęć wybranych do kalendarza Doliny Dolnej Odry na rok 2018:

1. Julia Sawicka

2. Wiktoria Kugler

3. Katarzyna Włodarczyk

4. Heinz Böhlke

5. Jürgen E.Knittel

6. Sebastian Ratańczuk

7. Ania Szczepańska

8. Krzysztof Grzeliński

9. Andreas Werbel

10. Andreas Werbel

11. Siegmar Küster

12. Klaus Pigorsch

 

Autorzy 12 zdjęć wybranych na okładkę kalendarza Doliny Dolnej Odry na rok 2018:

1. Wolfgang Eilers

2. Fanny Trapp

3. Franziska Herms

4. Karola Kistel-Hecht

5. Nele Trapp

6. Thea Trapp

7. Reimar Metzke

8. Aneta Jaz

9. Justyna Jaz

10. Teresa Winiarska

11. Sara Tracz

12. Zofia Gałuszka

W przyszłości planowane są regularne transgraniczne spotkania dotyczące takich tematów jak: zabytki, śluby, rzepak, imprezy tematyczne, sport. Celem projektu było pogłębienie kontaktów między mieszkańcami regionów partnerskich, jak również zastosowanie umiejętności językowych.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama