W zabawie wzięło udział 9 gospodarstw: Iwona Hirt, Mirosława Korman, Marzena Orzełko-Witkiewicz, Aneta Korman- Matoszko, wspólnie Natalia Depta i Małgorzata Musiał, Lech Witkiewicz, Henryka Skrycka, Dorota Pohorecka, Renata Cysewska.
W tym roku tytuł „Aksamitnej Zagrody”, zdobyła po raz drugi pani Mirosława Korman.
Zwycięzcę wytypowano w tajnym głosowaniu uczestników tegorocznego festiwalu, każdy z przybyłych gości i mieszkańców, mógł oddać swój głos. Głosowanie poprzedził spacer po wsi Mirowo i prezentacja zgłoszonych do konkursu posesji. Przewodnikiem był pan Przemek Tylus, który w trakcie spaceru przybliżył nam historię Mirowa.
W trakcie „Aksamitnego Festiwalu” pojawiły się oczywiście atrakcje jak strzelnica LOK Moryń, strzelnica Paintball, do której sprzęt udostępnił pan Sławek Jasek. Można było spotkać się z zaprzyjaźnioną grupą motocyklistów, obejrzeć mini wystawę starego sprzętu domowego i gospodarczego. Na stoiskach festiwalowych pojawił się miód chojeński pana Jerzego Klosa. Ela Grygorcewicz z Morynia pokazała jak sprawnie robi się przepiękne sztuczne kwiaty. Nasz mirowski rzeźbiarz i autor głównej nagrody w konkursie na „Aksamitną Zagrodę” Janek Andrzejczak, był opiekunem stoiska rzeźbiarskiego. Można było pod jego fachowym okiem porzeźbić w drewnie. U pani Antonina Czepkiewicz można było zaopatrzyć się w nasiona i krzewy, do domowego ogródka
Oczywiście było ciasto, kawa, herbata i ciepły posiłek przygotowane przez mirowskie gospodynie. Zachmurzone niebo nie odstraszyło naszych młodych artystek Hani Cieślak i Amelki Matoszko, które zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.
Wyjątkową atrakcją tegorocznego spotkania w Mirowie było odsłonięcie drogowskazu, czyli efektu warsztatów rzeźbiarskich, które odbyły się 12 sierpnia. Warsztaty natomiast to część projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia ” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Sołtys Mirowa i organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Mirowa zaangażowany w organizację festiwalu oraz fundatorom nagród Sławomirowi Domaradzkiemu Józefowi Piątkowi i Jerzemu Klosowi, Anieli i Pawłowi Orłowskim, Lidii Bosak i Tomaszowi Baranowi. Dziękujemy również Zespołowi Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie oddział Chojna za pomoc w zorganizowaniu warsztatów rzeźbiarskich
Napisz komentarz
Komentarze