Kto jeszcze zaprezentuje się w Bad Freinwalde?
Polska rzeźbiarka mieszkająca w Niemczech, a działająca w Szczecinie - Dorota Tołłoczko-Femerling zaprezentuje instalacje artystyczną pt. „Trawy”.
Wystawę pt. „Obrazki z Polski” przedstawi fotografik Timm Stutz.
Natomiast artysta malarz Arnold Woliński z Instytutu Niemiec i Europy Północnej, który zaprezentuje swoją wystawę przedstawiającą kolorowy region.
Podczas festynu zostaną tez zaprezentowane wyniki warsztatów polsko-niemieckich, w których udział wzięła młodzież z obu stron Odry. Grupa zmierzyła się z tematem „Tu kiedyś była granica” z okazji 10-lecia wejścia Polski do układu Schengen. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy ze stowarzyszeniem Begegnungszentrum (Centrum Spotkań) w Lunow. Młodzież brała udział w zajęciach fotograficznych, filmowych i dziennikarskich. Uczestnicy przeprowadzali również sondy uliczne na targowisku w Osinowie Dolnym.
Dodatkowym elementem spotkania na „Polskim podwórku” będzie kino dokumentalne, w którym zostaną zaprezentowane filmy dwóch reżyserów z naszego regionu Michała Majewskiego („Kraj mojej matki”, „Dom mojego ojca”) oraz Michała Kulika („Art location” i „Sploty jednego warkocza”). Natomiast w innej części miasta (zamek i park) zostanie wyświetlony filmy twórcy Nowej Ameriki - Michaela Kurzwell’ego pt. „Nomadic Garden”. Dodatkowym elementem jest wystawa fotograficzna Andrzeja Łazowskiego „Dziennikarze na pograniczu”.
W dniu 9 września 2017 wystąpią m.in.:
15:00 dzieci z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu pod kierownictwem Janusza Rusaka.
16:00 kapela podwórkowa „Rewir” z Chojny
Kapela „Rewir” powstała w 1990 r. przy Centrum Kultury w Chojnie. Zespół gra muzykę folkowo-satyryczną z przeważającym repertuarem dotyczącym naszego regionu. W trakcie swojej długoletniej działalności kapela dała wiele koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia). Kapela podwórkowa „REWIR” jest laureatem wielu przeglądów wojewódzkich i krajowych. Stale współpracuje z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.
Polskie akcenty podczas święta Starego Miasta w Bad Freienwalde to wynik współpracy tego niemieckiego miasta z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.
Napisz komentarz
Komentarze