Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 17:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatańczyli poloneza na zakończenie

- Zakończony rok szkolny był wyjątkowy. Trudno nie być dumnym z osiągnięć uczniów. Szkoła musi być miejscem, które uczy, bawi oraz rozwija pasje - zauważył dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Artur Cembik. - Po ciężkiej pracy wszystkim należy się zasłużony odpoczynek. Wakacje nastały zatem w idealnym momencie - dodał.

Autor: UG Stare Czarnowo

W hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół w Kołbaczu, 23 czerwca br., uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i władze gminy świętowali zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Apel rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Artur Cembik, który najlepszym uczniom wręczył świadectwa, a także wyróżnienia i nagrody w konkursach tematycznych.

Dzieci i młodzież chętnie brała udział w konkursach przedmiotowych, jak i tematycznych. W rezultacie co chwilę słyszeliśmy o ich osiągnięciach. Jednym z nich są dwa finały konkursów kuratoryjnych: z biologii, z udziałem Marii Palus z klasy III gimnazjum i języka angielskiego Alicji Błaszczak z klasy 6 szkoły podstawowej.

Osiągnięć uczniów jest znacznie więcej. Oto one:

  1. I miejsce: Agata Flis - Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy „Znam Szczeciński Park Krajobrazowy - Puszcza Bukowa”,
  2. II miejsce: ZS Kołbacz - Wojewódzki Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,
  3. III miejsce: Drużyna chłopców z gimnazjum - Regionalny Turniej Piłki Ręcznej,
  4. III miejsce: Julia Pielechowska - Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Ufomatyk 2017”.
  5. II miejsce - Klaudia Król - Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Jezioro Miedwie w obiektywie”.
  6. III miejsce - Natalia Kowalczyk - Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Jezioro Miedwie w obiektywie”.
  7. I miejsce: Klaudia Król - Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Jezioro Miedwie i Okolice.
  8. I miejsce: Weronika Ladra - Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Biologiczne i historyczne osobliwości jeziora Miedwie”.
  9. III miejsce: Oliwia Chudak - Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Biologiczne i historyczne osobliwości jeziora Miedwie”.

Następnie wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska wręczyła pięć stypendiów naukowych dla uczniów szczególnie uzdolnionych zamieszkałych na terenie gminy Stare Czarnowo. Stypendia w tym roku otrzymały: Alicja Błaszczak, Maria Palus, Klaudia Król, Weronika Ladra i Oliwia Chudak.

Na zakończenie uroczyście pożegnano uczniów klasy trzeciej gimnazjum, dla których był to wyjątkowy apel. Złożyli uroczyste ślubowanie, odebrali dyplomy i świadectwa, złożyli wpis do pamiątkowej księgi szkoły, a na zakończenie podziękowali gronu pedagogicznemu. Przekazali także na ręce dyrektora pamiątkową tablicę. Na pożegnanie absolwenci zatańczyli uroczystego poloneza.

Osiągnięcia uczniów szkoły nie oddają całej pracy włożonej przez młodzież oraz grono pedagogiczne. W roku szkolnym 2016/2017 akcentów z gminy Stare Czarnowo nie brakowało w innych formach aktywności. To programy edukacyjne podnoszące poziom kompetencji czytelniczych czy popularyzujących wiedzę filmową, a także projekt dotyczący profilaktyki hałasu "Hałas! Stop!", konkurs „Pocztówka z Lasu” czy konkurs „Moja mleczna kraina”.

- Dobre postrzeganie szkoły w środowisku lokalnym to z pewnością zasługa wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, prowadzącej zajęcia w sposób nietuzinkowy i atrakcyjny. Ponadto placówkę wyróżnia bogaty kalendarz imprez szkolnych, zaangażowanie uczniów i rodziców oraz realizacja wielu ponadprogramowych przedsięwzięć plastycznych, ekologicznych i przyrodniczych - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Zespół Szkół w Kołbaczu należy do jednej z najaktywniejszych placówek oświatowych w powiecie gryfińskim. W roku szkolnym 2016/2017 uczęszczało do niego 375 uczniów, w tym 91 dzieci do przedszkola. Grono pedagogiczne liczy 43 nauczycieli.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama