W formularzu "koperty życia" wpisujemy nasze dane, wskazujemy kontakt do osób najbliższych, informacje o naszych chorobach i uczuleniach oraz przyjmowanych lekach. Informacje z „koperty życia” mogą być pomocne dla lekarza lub ratownika medycznego, jeśli konieczne będzie ratowanie naszego życia lub zdrowia.
„Kopertę życia” stworzono z myślą głównie o mieszkających samotnie osobach starszych. W urzędzie załatwiane są sprawy dotyczące paszportów – często przez osoby mieszkające za granicą, które mają tu swoich rodziców, dziadków. Przy okazji pobytu w ZUW można pobrać „kopertę życia” i wręczyć ją bliskiej osobie mieszkającej samotnie.
Kopertę najlepiej umieścić w lodówce. Na drzwiach lodówki należy nalepić naklejkę, która wskaże gdzie szukać informacji przydatnych w razie zagrożenia życia lub zdrowia.
„Koperty życia” znajdują się na parterze budynku ZUW, obok okienek informacji.
Dla dzieci, które odwiedzają ZUW z rodzicami przygotowaliśmy miejsca, w których mogą pobawić się, pooglądać bajki, czy porysować. Kąciki dla dzieci znajdują się na parterze: pierwszy w holu głównym - naprzeciw makiety ZUW, drugi w punkcie obsługi klientów paszportowych.
Chętni mogą skorzystać z książek i czasopism dostępnych na regale do „bookcrossingu”, czyli nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Regał znajduje się naprzeciwko informacji paszportowej.
Piotr Pieleszek
Centrum prasowe wojewody
Napisz komentarz
Komentarze