Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 listopada 2024 16:35
Reklama

Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Kobranocka na Dni Gryfina. Atrakcje drugiego dnia święta miasta

Kobranocka, Róże Europy i Sztywny Pal Azji to główne gwiazdy dzisiejszej, 2 maja 2017 r., odsłony Dni Gryfina 2017r. Rozpocznie o godz. 16 Kamil Kokot ze swoim zespołem Boomcyk. Następnie rock'n'rollowa dawkę zaaplikuje kolejna nasza gryfińska gwiazda Rusty Chain. O której trafić pod scenę aby obejrzeć i posłuchać swojego ulubionego zespołu - program poniżej.
Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Kobranocka na Dni Gryfina. Atrakcje drugiego dnia święta miasta

Autor: Kobranocka w Gryfinie podczas zeszłorocznego Dnia Wolności

2 maja, wtorek

16:00 - Boomcyk (Kamil Kokot z zespołem zaśpiewa m.in. takie utwory jak  "Dziewczyno z Konsumu", "Dobry balet" czy "Zwariowałem")

17:00 - Rusty Chain (rock'n'rollowa kapela)

18:00 - Róże Europy („Radio młodych bandytów")

- Kobranocka ("Kocham cię jak Irlandię")

- Sztywny Pal Azji („Wieża radości, wieża samotności")

 

Wizytówki artystów Dni Gryfina 2017:

Kobranocka
Początkowo zespół nazywał się Latający Pisuar. Na początku 1985 r. zespół nagrał w radiu studenckim Centrum anty-systemowe piosenki, który miał zostać wysłany do Radia Wolna Europa. Po dwóch koncertach zespół zmienił nazwę. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986-2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Debiutancki album grupy pt. "Sztuka jest skarpetką kulawego" ukazał się w 1988 r. Cenzura wydała krytyczną opinię o jedenastu (spośród czternastu) utworach z albumu. Muzycy zdecydowali się na zmiany, choć podczas sesji nagraniowej zagrali utwory w wersji oryginalnej. Album przyniósł przebój "Ela czemu się nie wcielasz?", który w całości grano w Rozgłośni Harcerskiej oraz we fragmentach w Programie Trzecim Polskiego Radia. W 1989 r. zespół zarejestrował materiał na drugą płytę pt. "Kwiaty na żywopłocie", która ukazała się dopiero dwa lata później. Pochodzi z niej m.in. piosenka "Kocham cię jak Irlandię". Pod koniec lat 90. Kobranocka wystąpiła w Moskwie podczas festiwalu, który był radzieckim odpowiednikiem targów płytowych w Midem. Muzycy wystąpili na poolimpijskim obiekcie na Łużnikach dla widzów, których zwożono autokarami, by zapełnili trybuny. Kobranocce nakazano grać z pełnego playbacku, zaś kontakt z widzami był niemożliwy z powodu wyłączonych mikrofonów. Zespół otrzymał za koncert mnóstwo rubli, za które można było kupić tylko złoto. W 1991 r. nagrali płytę "Ku nieboskłonom", a trzy lata później ukazało się wydawnictwo "Niech popłyną łzy", na której wystąpiły m.in. Katarzyna Nosowska, Martyna Jakubowicz i Edyta Bartosiewicz. Kolejne płyty zespołu to: "Gold" (1999), "O miłości i wolności" (2002), "Koncert" (2002) "Sterowany jest ten świat" (2006), "SPOX" (2010). W 2008 r. na płycie DVD ukazał się koncert Kobranocki podczas Przystanku Woodstock sprzed roku. W 2012 r. zespół wystąpił w filmie "Kocham cię jak Irlandię", w którym muzycy zagrali samych siebie. W 2015 r. odbył się koncert 30-lecia działalności zespołu, podczas którego gościnnie zagrali: Big Cyc, Kayah, Muniek Staszczyk, John Porter, Tomasz Organek i Janusz Panasiewicz.

Róże Europy
Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ podczas festiwalu w Jarocinie w 1985 r. Trzy lata później ukazał się debiutancki album "Stańcie przed lustrami". Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: "Stańcie przed lustrami", "Mamy dla was kamienie", "Rock'n'rollowcy" czy "Radio młodych bandytów". Szczyt popularności grupy nastąpił w 1992 r. wraz z wydaniem albumu "Poganie! Kochaj i obrażaj", na którym znalazł się największy przebój grupy - "Jedwab". W piosence, która przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz. W 1997 r. muzycy ograniczyli działalność do sporadycznych koncertów. Zespół powrócił jednak po kilku latach z dwoma singlami: "Teraz" (2003) i "Kosmetyki" (2004). Oba znalazły się na wydanej w 2005 r. kompilacji podsumowującej działalność grupy. W 2007 r. ukazał się nowy studyjny album zespołu, zatytułowany "8", a w 2013 r., na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album "Zmartwychwstanie".

Sztywny Pal Azji
Pierwszy sukces odniósł podczas festiwalu w Jarocinie w 1986 r., gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze, a wśród nich wielki przebój "Wieża radości, wieża samotności". Zespół zakwalifikował się do tzw. złotej dziesiątki, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Europa i Azja". Zespół ze swoimi przebojami błyskawicznie zagościł na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na festiwalach w Jarocinie (1987, 1988, 1989), Festiwalu Życia w Warszawie (1987), w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988, 1990). W 1988 r. grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu pt. "Wybacz mi Polsko" ("O dzieciach Solidarności"). W 1996 r. Sztywny Pal Azji nagrał też muzykę do filmu Maciej Ślesickiego "Sara". Kolejne płyty zespołu to: "Szukam nowego siebie" (1989), "Emocje" (1992), "Dewiacje na wakacje" (1993), "Spotkanie z... 1986-1994" (1996), "Szpal" (2000), "Nieprzemakalni" (2006), "Miłość jak dynamit" (2008), "Fiss Pink" (2012), "Kolory muzyki" (2013). Od 2007 r. zespół występował z nowym wokalistą, jednym z finalistów programu "Idol" - Bartoszem Szymoniakiem. W 2014 r. największy przebój zespołu - "Wieża radości, wieża samotności" uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. W lipcu 2014 r. do zespołu powrócił jego pierwszy wokalista Leszek Nowak. W 20016 r. ukazała się płyta koncertowa "Europa i Azja live".

Rusty Chain

Zespół powstały w 2014 roku w Gryfinie. Muzyka jest połączeniem rock'n'rolla z punkowymi zagrywkami oraz mocnymi rockowymi gitarami. Zespół od początku istnienia stawiał na własne kompozycje. Zespół tworzą osoby od lat związane z muzyką. W lecie 2015 roku pojawiło się w sieci pierwsze demo. Od zimy 2014 roku kapela zagrała kilkadziesiąt koncertów w klubach, oraz większych scenach, zyskując grono stałych fanów. Między innymi koncert w Studio S2 Telewizji Polskiej Szczecin podczas Finału WOŚP. Utwory z demówki ukazały się też na kilku listach przebojów, gdzie szybko poszybowały na czołówkę listy (np. lista musicface notowanie z dnia 10.08.2015r). W styczniu 2017 roku zespół wydał album pod tytułem " JAK DZIECI ", zawierający 16 utworów autorskich. Koncerty Rusty Chain przesiąknięte są energetyczną muzyką, świetną zabawą oraz otwartym kontaktem z publiczności

Boomcyk
Pod pseudonimem Boomcyk kryje się młody wokalista z Gryfina Kamil Kokot. Jedną z najbardziej znanych piosenek Boomcyka jest "Dziewczyna z Konsumu". Utwór został zaprezentowany szerszej publiczności w sierpniu 2015 roku. W serwisie YouTube cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniu 2016 roku światło dzienne ujrzała piosenka "Dobry balet".



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama