Prezes Tomasz Zalewski przybliżył funkcjonowanie nowej siedziby WOPR. - Od jesieni ok. 2 tysięcy licealistów ze Szczecina miało okazję uczestniczyć w szkoleniach z nauki udzielania pierwszej pomocy. Nasza siedziba, działająca dzięki wsparciu województwa i gościnności władz uczelni, wyposażona jest w bardzo nowoczesne fantomy, które podłączone są pod komputer i pokazują na bieżąco szczegóły prowadzonej resuscytacji – czy ucisk nie jest za płytki, czy siła wdmuchiwanego powietrza jest odpowiednia i czy dobre jest tempo – tłumaczył prezes.
Bez działalności WOPR WZ trudno wyobrazić sobie bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, zwłaszcza w sezonie letnim. W zeszłym roku WOPR przeprowadził łącznie ponad 600 interwencji, podczas którym ratownicy udzieli pomocy pływakom, plażowiczom, osobom uprawiającym sporty wodne. W sezonie letnim 2016 bezpieczeństwa na kąpieliskach strzegło 581 ratowników wodnych. Większość z nich – bo ponad 470 osób – pracowała nad morzem.
Pomorze Zachodnie w 2016 r. okazało się bezpieczniejsze dla osób korzystających z wodnych uroków regionu. W Szczecinie liczba utonięć spadła pomimo zwiększonego ruchu turystycznego, a co więcej, był to najkorzystniejszy wynik od dziesięciu lat.
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat aktywnie współpracuje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego. Wsparcie dla WOPR z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego przekroczyło już sumę miliona złotych (od 2007 r.).
Napisz komentarz
Komentarze