-Kontakt „policjantów pierwszego kontaktu” z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem wymaga nie tylko profesjonalnego podejścia w aspekcie taktyki i techniki prowadzenia postępowań, ale także wzorowego kontaktu osobistego policjantów. Właśnie ci funkcjonariusze wchodzą w skład zespołów interdyscyplinarnych, w których wspólnie z przedstawicielami różnych instytucji starają się rozwiązywać problemy związane z przemocą w rodzinie. Zajmują się także profilaktyką społeczną, często także biorą udział w trudnych mediacjach dotyczących np. konfliktów sąsiedzkich – informuje asp.szt. Irena Kornicz.
Zajęcia prowadzone są przy współpracy z Zachodniopomorską Radą Prewencyjną. Panele dyskusyjne poprowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny.
Na zajęciach poruszone będą kwestie form i metod działań służbowych dzielnicowych, współpracy na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem i osób będących w kryzysie. Dzielnicowi zdobędą też wiedzę w jaki sposób mogą kreować swój wizerunek, budować relację z innymi ludźmi. Podczas szkolenia poruszona zostanie kwestia zasad współpracy na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem i osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.
Sporo wiadomo o zajęciach dla dzielnicowych, ponieważ dziś, 24 marca 2017 r, odbyło się szkolenie zawodowe dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i w Świnoujściu i Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.
Napisz komentarz
Komentarze