Podczas tej niezwykłej lekcji umożliwiamy uczniom wcielenie się w rolę młodych badaczy i poznanie zasad związanych z zasadami kształtowania się nadmorskiego krajobrazu oraz wielu ciekawostek z zakresu przyrody. Zajęcia mają ciekawą i atrakcyjną formę, a dzięki połączeniu samodzielnego odkrywania otaczającej nas natury oraz nauki sprawiają, że ich uczestnicy, odkrywają w sobie nowe, przyrodnicze zainteresowania – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
W ramach projektu realizowane są tematy, takie jak: różnorodność ukształtowania wybrzeża Bałtyku, mechanizmy kształtowania się klifu, bioróżnorodność wybrzeża Bałtyku, kropla wody jako prawdziwy kosmos mikroorganizmów czy krajobraz – wspólnota człowieka, roślin i zwierząt.
To już druga edycja projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody” realizowanego w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie. W zajęciach prowadzonych w 2016 roku wzięło ok 1300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z woj. zachodniopomorskiego. Celem programu jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.
Justyna Iżycka
Napisz komentarz
Komentarze