Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 15:30
Reklama
Reklama

Życzyli sobie wypasionych budżetów

Zaczęło się od występu małych artystów z Przedszkola nr 3 w Gryfinie. Potem oklaski dotyczyły już tylko nauczycieli i dyrektorów. Na początek gryfińskich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej ślubowanie złożyli ci pedagodzy, którzy uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego. Następnie nagrodzono za osiągnięcia poszczególnych nauczycieli. Prawie same panie. Za co nagradzał burmistrz? – czytaj poniżej, ponieważ uzasadnienie było dla każdego inne. Wszyscy dyrektorzy dostali nagrody burmistrza Henryka Piłata. W tym wypadku tekst uzasadnienia był ten sam.
Burmistrz podkreślał starania dyrektorów o obronę miejsc pracy w sytuacji spadku demograficznego.
 
Pochwały
Pochwalił także dobrą pracę przedszkoli mówiąc, że „przez 11 lat nie miałem żadnej uzasadnionej skargi na przedszkola”. Podziękował także za dobrą współpracę dyrektorom, dzięki którym - jak określił - „burmistrzowi jest lżej”.
-Są gminy i szkoły gdzie zlikwidowano stołówki i zajęcia dodatkowe i to się odbija na pracy tych placówek – powiedział Henryk Piłat.
Burmistrz nawiązał także do krytycznych wpisów na portalu i przepraszał za nie nauczycieli.
 
Życzenia
Również dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnicy Sławomir Fuks miał pretensje o krzywdzące wpisy na igryfino.pl.
-Dowiedziałem się, że nie tylko mamy trzynastkę, ale i 14, 15 i dorabiamy do tego korepetycjami, mówił wzburzony dyrektor.
Jego zdaniem w ostatnich latach szkoły w gminie Gryfino miały „wypasione budżety” i choć tegoroczny nie jest już taki, to stan techniczny naszych placówek, na tle podobnych w innych samorządach, wygląda bardzo dobrze.
-Życzę nam, aby do końca pańskiej kadencji, a gdy wyborcy pozwolą, to i jeszcze dłużej, uchwalał nam pan takie „wypasione” budżety – powiedział w imieniu dyrektorów dyrektor Fuks do burmistrza.

 

To spowodowało, że burmistrz wygłosił jeszcze całą tyradę na temat polityki „ekspansyjnej i przyszłościowej”, ale o tym będzie w oddzielnym artykule. 

 

 Mianowani

 
1.Lucyna Frąszczak – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie
2.Elżbieta Dziekan - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie
3.Marcin Żołnowski - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie
4.Piotr Bykowski - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie
5.Małgorzata Drążyk - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie
6.Krystyna Twardy – uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w Szkole Podstawowej nr 4, obecnie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1
7.Agnieszka Janaszkiewicz - uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w Szkole Podstawowej nr 4, obecnie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2
8.Anita Kowalczyk - uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w Szkole Podstawowej nr 4, obecnie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2
9.Lidia Szymczyszyn - uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w Szkole Podstawowej nr 4, obecnie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2
10.Andrzej Juszko – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żabnicy
11.Anna Ostrowiak - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Żabnicy
12.Marta Wach – nauczycielka Zespołu Szkół w Chwarstnicy
13.Anita Nowak – nauczycielka Zespołu Szkół w Gardnie
14.Magdalena Ryngiewicz – nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
15.Anna Snoch - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
16.Elwira Sznajder – nauczycielka Przedszkola nr 4
17.Edyta Wasik – nauczycielka Przedszkola nr 4
18.Marzena Pietruczuk – nauczycielka Przedszkola nr 5
 
Nagrodzeni
 
Barbara Faryniarz – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1
Nauczyciel wspomagający w oddziale integracyjnym. Poszukując nowatorskich form  i metod pracy opracowała i wdrożyła innowację pedagogiczną „Pomóż mi samemu to zrobić”. Pani Faryniarz jest liderem zespołu do spraw ewaluacji wewnątrzszkolnej, aktywnie przygotowuje uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach oraz turniejach integracyjnych. Jako osoba sumienna i obowiązkowa systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe a swą wiedzą chętnie dzieli się z innymi nauczycielami. Komunikatywność, życzliwość pozwalają jej na zdobycie zaufania rodziców, uczniów i współpracowników.
 
Grażyna Ejsmont - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1
Wyróżniający się zaangażowaniem nauczyciel przyrody. Swą postawą pani Ejsmont inspiruje uczniów do aktywności i poznawania środowiska przyrodniczego poprzez udział w zajęciach turystyczno – krajoznawczych oraz akcjach ekologicznych. Uczniowie pani Grażyny zajmują wysokie lokaty w różnorodnych konkursach i turniejach przyrodniczych oraz turystyczno – krajoznawczych. Wyróżnia się umiejętnością współdziałania w realizacji zadań Szkoły Odkrywców Talentów we współpracy z innymi szkołami oraz Gryfińskim Domem Kultury.
 
Zenona Gorzkiewicz - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2
Doświadczony nauczyciel kształcenia zintegrowanego cieszący się ogromnym uznaniem w środowisku nauczycieli, rodziców i dzieci. Jako nauczyciel dyplomowany dba o wszechstronny rozwój swoich wychowanków, przygotowuje ich do różnorodnych konkursów. Pani Gorzkiewicz jest liderem zespołu samokształceniowego nauczycieli motywując innych do pracy. Jest współorganizatorem „Tygodnia Tolerancji” współpracując wraz z gryfińskimi przedszkolami. Założyła koło teatralne, realizuje we wszystkich klasach program „Ratujemy i uczymy ratować”.
 
Jolanta Wrzosek - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2
Pani Jolanta Wrzosek jest nauczycielem, wychowawcą świetlicy. Prowadzone zajęcia przez panią Wrzosek są wzorowo przygotowane przez co dla dzieci zawsze są interesujące, pełne magii i tajemniczości. Jej pracę z dziećmi cechuje wysoki profesjonalizm, życzliwość i zrozumienie dziecięcych problemów. Dzięki zaangażowaniu pani Wrzosek świetlica stała się miejscem, gdzie uczniowie chętnie przebywają i rozwijają swoje zainteresowania, a wszystko to upamiętnione zostaje w kronice poświęconej działalności świetlicy.
 
Bożena Felicka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Radziszewie
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz logopeda z 30-letnim stażem pracy. Pani Felicka jest nauczycielem sumiennym, zaangażowanym dbającym o dobro dzieci oraz całej społeczności szkolnej. Jest koordynatorem wielu imprez i przedsięwzięć szkolnych, oraz animatorem przedstawień teatralnych i tanecznych wystawianych w świetlicy szkolnej. Pani Bożena aktywnie działa na rzecz dzieci i zwierząt oraz organizuje związane z tym tematem akcje charytatywne. Jest osobą ciepłą, życzliwą przez co ma wspaniały kontakt z dziećmi, rodzicami i innymi nauczycielami.
 
Wiesława Linkowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Żabnicy
Nauczyciel oddziału przedszkolnego oraz logopeda z 32-letnim stażem pracy pedagogicznej. Pani Linkowska wzorowo pełni swoje obowiązki, wprowadziła w oddziale przedszkolnym Metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn, której celem jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju dziecka. Uczniowie powierzeni pani Wiesławie są wzorowo przygotowywani do udziału w występach szkolnych , olimpiadach oraz konkursach na różnych szczeblach. Pani Linkowska zaangażowana jest w organizację wspólnie ze Szkolnym Kołem Ligii Ochrony Przyrody akcji mających na celu pomoc zwierzętom takich jak „Zimowa Paczka dla zwierzaczka” czy „Prezent dla Azorka”.
 
Małgorzata Poznańska – nauczycielka Zespołu Szkół w Chwarstnicy
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w kursach i warsztatach metodycznych. Swą wiedzą dzieli się z innymi w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego. Pani Małgorzata jest inicjatorką wielu przedsięwzięć promujących szkołę w lokalnym środowisku, współpracując z rodzicami angażuje ich do realizacji zamierzeń wychowawczych. Pani Poznańska jest osobą ciepłą, lojalną i sumienną, pomaga najuboższym i chorym pozyskując dodatkowe środki na ten cel. Jako przewodnicząca Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pokazuje dzieciom i dorosłym , że nie można być obojętnym na los innego człowieka.
 
Agnieszka Drabik – nauczycielka Zespołu Szkół w Gardnie
 Pani Agnieszka Drabik jest nauczycielem języka polskiego prowadzącym zajęcia w klasach wyrównawczych dla uczniów z różnymi dysfunkcjami. Sprawnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowuje uroczystości szkolne, konkursy i gazetki. Swą miłością do literatury zaraża swych podopiecznych dzięki czemu osiągają oni sukcesy w konkursach polonistycznych na różnych szczeblach. W pracy wychowawczej jest zawsze wsparciem dla dzieci oraz rodziców, jej konsekwencja oraz wiedza merytoryczna pozwala na osiąganie sukcesów wychowawczych. Swą wiedzą i doświadczeniem z chęcią dzieli się z innymi nauczycielami dlatego postrzegana jest jako osoba dobrze zorganizowana, systematyczna i odpowiedzialna.
 
Elżbieta Korkuś - nauczycielka Zespołu Szkół w Gardnie
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z 29-letnim stażem pracy pedagogicznej. Pani Korkuś z powierzonych zadań wywiązuje się sumiennie, jest osobą , którą cechuje wysoka kultura osobista, życzliwość i otwartość dzięki czemu utrzymuje wspaniałe relacje z rodzicami i uczniami. Pani Elżbieta prowadzi koło polonistyczne i skutecznie przygotowuje swych uczniów do udziału w konkursach gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, gdzie uczniowie uzyskują wysokie wyniki. Motywuje swych uczniów do pracy umiejętnie przekazując im swoją wiedzę, prowadząc zajęcia w oparciu o różnorodne metody i formy. Dba o swój warsztat pracy, wzbogacając go o ciekawe i oryginalne pomoce dydaktyczne.
 
Irena Łączyńska - w roku szkolnym 2012/2103 nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4, obecnie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1
Nauczyciel gotowy do poświęceń dla którego na pierwszym miejscu jest uczeń i to zarówno ten zdolny jak i ten, który potrzebuje szczególnej uwagi w pokonywaniu trudności edukacyjnych. Jej uczniowie są laureatami konkursów gminnych oraz ogólnopolskich. Jako opiekun nauczycieli ubiegających się o kolejny stopień awansu zawodowego w sposób rzetelny dzieliła się swym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.
 
Gabriela Adamczuk – nauczycielka Zespołu Szkół w Gryfinie
Pani Gabriela Adamczuk jest nauczycielem ambitnym, twórczym, zaangażowanym w życie szkoły wzorowo realizując zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze oraz angażującym się w działalność pozalekcyjną i pozaszkolną. W pracy dydaktyczno-wychowawczej osiąga bardzo dobre wyniki  a jej uczniowie zajmują wysokie lokaty w wielu prestiżowych konkursach matematycznych na terenie gminy, województwa oraz kraju. Pani Adamczuk podejmuje działania innowacyjne w pracy dydaktycznej stosując nowatorskie metody nauczania, których celem jest wykształcenie u uczniów postawy badawczej i motywacji do działania. Uczniowie oraz rodzice postrzegają Panią Adamczuk jako osobę spokojną, życzliwą ale wymagającą i konsekwentną w swych działaniach.
 
Wiesława Myszka - nauczycielka Zespołu Szkół w Gryfinie
Pani Wiesława Myszka jest dyplomowanym nauczycielem historii. Swoją działalnością wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą wyróżnia się wśród wszystkich pracowników placówki. Jako nauczyciel historii z ogromnym zaangażowaniem zajmuje się wszystkimi powierzonymi jej uczniami, zarówno podczas lekcji jak i poza nimi podczas zajęć wyrównawczych. Systematyczna praca przynosi efekty każdego roku. W  bieżącym roku uczniowie pani Myszki zdobywali tytuły laureatów oraz finalistów Wojewódzkich konkursów Historycznych z elementami wiedzy o społeczeństwie zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz laureatów i finalistów szczecińskich konkursów historycznych dla gimnazjalistów. Od wielu lat pani Myszka jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego a wraz z nim organizatorem wielu imprez. Jako wychowawca pozyskuje sponsorów, którzy pokrywają koszty wycieczek dla najuboższych dzieci. Jest nauczycielem lubianym i szanowanym przez uczniów, rodziców i współpracowników.
 
Katarzyna Grabowska – nauczycielka Zespołu Szkół w Gryfinie
Pani Katarzyna Grabowska jest nauczycielem ambitnym, kreatywnym i zaangażowanym w życie szkoły. Jest przewodniczącą zespołu przedmiotowego nauczycieli biologii. W pracy dydaktyczno – wychowawczej osiąga bardzo dobre wyniki pracując z uczniami zdolnymi, jednocześnie wiele czasu poświęca uczniom wymagającym dodatkowej pomocy. Jej uczniowie biorą udział w szeregu konkursów biologicznych oraz o charakterze ekologicznym i prozdrowotnym zajmując w nich znaczące miejsca i sukcesy będąc laureatami oraz finalistami konkursów biologicznych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz konkursów zorganizowanych przez Towarzystwo na rzecz młodzieży uzdolnionej. Uczniowie pani Grabowskiej zajmują również wysokie lokaty w konkursach wojewódzkich jak i ogólnopolskich. Swoim uczniom pani Katarzyna Grabowska organizuje udział w warsztatach organizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim. Wspaniały wychowawca klasy ceniona przez dzieci, rodziców oraz doceniona przez grono pedagogiczne. Uhonorowana nagrodą Olimpiona za sławienie szkoły na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju. 
 
Aneta Czapiewska – nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Wyróżniający się nauczyciel matematyki i informatyki pełniący jednocześnie funkcję wicedyrektora. Jest osobą zdyscyplinowaną i kompetentną, bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonych zadań związanych z funkcjonowaniem szkoły. Ceniona przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Odznacza się skutecznością i konsekwencją podejmowanych działań. Prowadzi zajęcia na wysokim poziomie merytorycznym oraz metodycznym uwzględniając indywidualne potrzeby uczniów i wymagania programowe. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego. Pani Aneta Czapiewska jest osobą rzetelną i ambitną, która swą wiedzą chętnie dzieli się z innymi nauczycielami szkoły. Jej uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki egzaminu maturalnego, w sesji wiosennej 2013 średnia wyników z matematyki była wyższa od wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
 
 Renata Styczeń - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Pani Renata Styczeń pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących na stanowisku pedagoga, jest również nauczycielem matematyki w klasach gimnazjalnych. Jest nauczycielem doświadczonym, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Wzorowo wykonuje obowiązki pedagoga szkolnego w zakresie wychowania, profilaktyki i opieki współpracując z rodzicami gronem pedagogicznym i środowiskiem. Pani Styczeń dba o właściwy rozwój uczniów w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym i moralnym. Wspomaga rozwój uczniów skierowany na postawę dialogu, umiejętności słuchania i dążenia do dobra w zakresie indywidualnym i społecznym. Otwarta na problemy młodzieży swym działaniem zachęca do współpracy zarówno dzieci, rodziców jak i całe grono pedagogiczne.
 
Małgorzata Sikora – nauczycielka Przedszkola nr 1
Pani Małgorzata Sikora to twórcza, pomysłowa i zaangażowana nauczycielka przedszkola. Jest współautorką innowacji pedagogicznej „Poprzez samodzielność zdobywam wiarę we własne siły”. Jako jedna z pierwszych zdobyła kwalifikacje do pracy z grupami montessoriańskimi. Pani Sikora jest zaangażowana w przygotowanie otoczenia, pomocy rozwojowych i pedagogizację rodziców w zakresie innowacyjnych metod pracy z dziećmi. Pracując w grupie różnowiekowej stwarza dzieciom możliwość wzajemnego doświadczania i uczenia się od siebie, pracy indywidualnym tempem, rozwijania niezależności od dorosłych, samodzielności i podejmowania różnorodnych zadań.
 
Agnieszka Mucha – nauczycielka Przedszkola nr 2
Pani Agnieszka Mucha to wyróżniający się wychowawca, którego cechuje wspaniałe podejście do wszystkich dzieci oraz łatwość nawiązywania z nimi kontaktu. Zawsze miła opiekuńcza i uśmiechnięta, przychylna dla dziecięcych pomysłów i dążeń. Pani Mucha to osoba życzliwa i serdeczna w kontaktach interpersonalnych z rodzicami i współpracownikami. Jest osobą kreatywną wciąż poszukującą nowych rozwiązań unikającą szablonowych rozwiązań i zachowań. Pani Agnieszka to sumienny pracownik, który wyróżnia się odpowiedzialnością za powierzone działania, taktem i talentem pedagogicznym. Dała przykład dobrej pracy we wszystkich dziedzinach życia przedszkola i sprostała oczekiwaniom, wywiązując się wzorowo ze swych zadań i obowiązków.
 
Monika Suwała  - nauczycielka Przedszkola nr 3
Pani Monika Suwała jest nauczycielem głęboko zaangażowanym w sprawy zawodowe. Jest wzorem aktywności, odpowiedzialności i sumienności. Posiada umiejętność dobrej komunikacji i kontaktów personalnych. Upowszechnia swoje rozwiązania i pomysły, dzieli się nimi z innymi. Efektywnie współpracuje z bliższym i dalszym środowiskiem jest laureatem „złotej odznaki Ligi Ochrony Przyrody.” Rzetelne wykonywanie obowiązków, twórcza sprzyjająca nowatorstwu pedagogicznemu postawa pani Moniki jest wzorem dla innych nauczycieli i sprzyja pozytywnemu wizerunkowi całego Przedszkola. W roku szkolnym 2012/2013 wychowankowie pani Moniki byli laureatami gminnego konkursu plastycznego organizowanego przez LOP, konkursu wokalnego organizowanego przez Sanepid, zostali wyróżnieni w konkursie ogłoszonym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Pani Monika Suwała prowadzi też stronę internetową przedszkola. Pani Monika Suwała to ambitny wyróżniający się nauczyciel i wychowawca.
 
Edyta Wasik – nauczycielka Przedszkola nr 4
Pani Edyta Wasik rzetelnie i z dużym zaangażowaniem prowadzi pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą dbając o jej jakość i efekty. W swojej pracy wyróżnia się  dużą aktywnością i konsekwencją w działaniach. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć na terenie przedszkola i na rzecz placówki. Stale wzbogaca swój warsztat pracy, doskonali swe kompetencje zawodowe. Zdobytą wiedzą i umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi nauczycielami. Sumiennie wywiązuje się z obowiązków wyznaczonych jej przez dyrektora placówki. Pani Edyta  posiada cechy szczególnie przydatne w zawodzie nauczyciela jak życzliwość i przyjazne nastawienie do otoczenia dlatego ma tak wspaniały kontakt z dziećmi, rodzicami, wzbudza ich zaufanie i zachęca do współpracy w procesie wychowawczym.
 
Marzena Pietruczuk – nauczycielka Przedszkola nr 5
Pani Marzena Pietruczuk jest nauczycielem ambitnym, wyróżniającym się odpowiedzialnością i sumiennością. Swym zaangażowaniem efektywnie wpływa na sukcesy całej placówki oraz swych wychowanków. Inspiruje dzieci do twórczej aktywności, która pozwoli uwierzyć im we własne możliwości i podejmować dalsze wyzwanie. Ma przyjazny kontakt z dziećmi, rodzicami, w pracy dydaktyczno – wychowawczej zawsze ma na uwadze indywidualne możliwości powierzonych jej opiece wychowanków. Promuje zdrowy styl życia, systematycznie korzysta z różnych form samokształcenia wzbogacając swój warsztat pracy. Aktywnie współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym, zwłaszcza placówkami oświatowymi, promując i popularyzując przedszkole poprzez udział dzieci w przeglądach i różnych konkursach. Współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie prowadzenia praktyk pedagogicznych studentów. W gronie nauczycieli wyróżnia się taktem i kulturą osobistą.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama