Krzysztof Motyka - starszy cechu
Tadeusz Mockało - pierwszy podstarszy cechu
Mariusz Tamborowski - II podstarszy cechu
Mariola Trawińska – sekretarz zarządu
Stanisław Pietracha - skarbnik cechu
Monika Olechnowska i Kazimierz Dąbrowski - członkowie zarządu
W bardziej zrozumiałym dla wielu osób języku warto wyjaśnić, że starszy cechu to tak, jak w innym zrzeszeniu lub stowarzyszeniu prezes, a podstarszy to wiceprezes. Zadaniem starszego cechu jest podejmowanie koniecznych decyzji dotyczących pracy biura oraz reprezentowania Cechu na zewnątrz.
Krzysztof Motyka członkiem Cechu jest od 12 lat, więc tak działalność, jak i zadania Cechu są mu dobrze znane. Dlatego zdecydował się stanąć na czele „rzemieślniczej braci”.
-W poprzednich kadencjach byłem podstarszym i członkiem komisji rewizyjnej, więc praca zarządu nie jest mi obca. W Cechu wszystko działało tak jak powinno, żadnych nieprawidłowości nie było, więc żadnych zmian nie ma potrzeby planować. Biuro działa prawidłowo i wraz z zrzeszonymi w Cechu rzemieślnikami stanowimy w pewnym sensie dużą rodzinę. Jak w każdej rodzinie zdarzają się „ciche dni”, ale nie powoduje to żadnej rewolucji. Tak to już bywa, że jedni odchodzą, drudzy przychodzą, ale wszystko toczy się normalnym trybem – mówi nam Krzysztof Motyka.
Obecnie aktywnie działających członków jest ok. 130.
-Jak wspomniałem, żadnych istotnych zmian nie widzę konieczności wprowadzać, ale jak wszędzie pewien powiew nowości się przyda. Dlatego chciałbym położyć jeszcze większy aniżeli dotychczas nacisk na współpracę rzemieślnikami zrzeszonymi w naszym Cechu. Zależy mi również na zintegrowaniu naszego środowiska. We wrześniu planuję spotkanie z okazji 67. rocznicy powstania Cechu. Będzie można porozmawiać, wymienić doświadczenia, a przy okazji zjeść kiełbaskę z grilla –mówi Krzysztof Motyka. – Mam prośbę do młodych. Zaglądajcie na naszą stronę internetową. Proponujemy młodym wiele kursów i to bezpłatnych, po których na pewno znajdziecie pracę i to nieźle płatną – dodaje starszy cechu.
TWS
Napisz komentarz
Komentarze