Już o godzinie 10 na sali widowiskowej GDK odbędzie się Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych. Na konkurs zgłoszonych zostało 9 choreografii. Rywalizacja będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych: zespoły dziecięce 7 do 10 lat, zespoły dziecięce 11 do 15 lat, zespoły młodzieżowe i dorosłych. Widzowie obejrzą także dwie choreografie pozakonkursowe.
Natomiast o 19 na Scenie pod Lwami odbędzie się pokaz spektaklu Teatru Uhuru "Do trzech razy sztuka - czyli tryptyk apokaliptyczny o końcu przedstawienia". Obowiązują darmowe wejściówki, które przez cały tydzień można pobierać w Centrum Informacji Turystycznej.
Spektakl powstał 15 lat temu, na początku istnienia Teatru Uhuru i jest jednym z najstarszych spektakli - reprezentatywnych dla stylistyki teatru. Obecne wznowienie w wykonaniu nowej ekipy aktorów jest prawie wierną repliką dawnego spektaklu, w lekko zmodyfikowanej wersji i z nową interpretacją aktorską. Przesłanie pozostało jednak to samo: "Bez widza nie ma aktorów, ktoś musi na nas patrzeć, byśmy mogli istnieć na scenie".
Scenariusz: Janusz Janiszewski i zespół (w scenariuszu wykorzystano fragmenty jednoaktówki T. Różewicza "Dzidzibobo" oraz fragment utworu zespołu Dżem "List do M."), reżyseria: Janusz Janiszewski, występują: Dorota Nowak, Marta Wilk, Natalia Łuszczyńska, Paulina Będkowska, Arkadiusz Jaskot.
Miłośników filmu, Kino Gryf zaprasza o godzinie 20.00 na projekcję filmu "Piąta pora roku" i spotkanie ze znakomitym polskim aktorem Marianem Dziędzielem. Bilety w przedsprzedaży w cenie 18,00 zł są nadal dostępne w Centrum Informacji Turystycznej.
W świadomości wielu widzów aktor Marian Dziędziel narodził się w znakomitej kreacji Wiesława Wojnara, bogatego ogrodnika z podkarpackiej wsi, z "Wesela" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Potem zaistniał jako Dziabas w "Domu złym", Adam Kościejny w "Winie truskawkowym" Dariusza Jabłońskiego, Zygmunt Kowal w "Krecie" w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Ale bogatą filmografię mógł poszczycić się już dużo wcześniej. Jako młody chłopak ze Śląska egzamin do szkoły teatralnej zdał dzięki oryginalnej interpretacji poezji Mickiewicza, filmowo debiutował w latach 60., w serialu "Stawka większa niż życie", potem występował w filmach śląskich Kazimierza Kutza i jego spektaklach teatralnych. Zaistniał też w znanych krakowskich kabaretach, m.in. w Piwnicy pod Baranami.
Napisz komentarz
Komentarze