O pismo państwa Hajdasiów i związane z nim procedury zapytaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.
-To jest pismo pana Andrzeja Hajdasia, więc nie jestem zobowiązana udzielać redakcji jakichkolwiek informacji na temat innej osoby fizycznej – mówi krótko Teresa Drążek, naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej, Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami UMiG Gryfino.
Oto treść pisma, do którego dotarliśmy:
Wniosek
Niniejszym zwracamy się z uprzejmym żądaniem natychmiastowego wykupienia od nas części nieruchomości gruntowej oznaczonej w ewidencji jako działka nr 299 obręb Pniewo, który to teren będący naszą własnością jest samowolnie zajęty od roku 1979 przez drogę publiczną o nawierzchni bitumicznej oznaczonej jako ulica Czechosłowacka działka nr 304.
Dołączamy kopię mapy w skali 1:500 stanowiącej załącznik do uzgodnienia budowy przykanalika sanitarnego przez teren naszej działki stanowiącej załącznik do propozycji uzgodnienia przedstawionej w dniu 02.06.2009r. przez Biuro Projektów INBUD Dariusz Skuza i Zbigniew Woźniak z siedzibą w - 70-100 Szczecin ul. Dąbrowskiego 1A. Przedmiotowa część naszej nieruchomości, która w złej wierze i samowolnie została zajęta przez pas drogowy drogi gminnej tj. przez ulicę Czechosłowacką, będąca przedmiotem naszego żądania znajduje się na załączonej mapce pomiędzy granicą gminnej działki nr 304 oznaczoną zieloną linią przerywaną a istniejącym od wielu lat ogrodzeniem naszej działki oznaczonym ciągłą linią w kolorze zielonym. Jest to obszar o przybliżonej długości 43 metrów i szerokości 1,5 metra co stanowi powierzchnię ok. 64mkw. Zarówno sama nawierzchnia bitumiczna jak i pobocze drogi są utrzymane w stanie dobrym i biorąc pod uwagę że gmina za okoliczne bezużyteczne bagna płaci około 100 złotych za metr kwadratowy oczekujemy wyceny sprzedawanej gotowej drogi na około 500 pln za metr kwadratowy.
Jednocześnie informujemy że od wielu lat za tę samowolnie zajętą część naszej nieruchomości był naliczany nienależny podatek od nieruchomości w związku z czym oczekujemy zwrotu tej pobranej kwoty wraz z należnymi ustawowymi odsetkami.
Z tytułu zaś bezumownego korzystania z w/w naszej nieruchomości ( ruch pieszy i kołowy oraz parkowanie pojazdów) oczekujemy stosownego odszkodowania z tytułu tej faktycznej służebności gruntowej za okres nie podlegający przedawnieniu czyli lata 2002-2012 w raz z ustawowymi odsetkami, przy czym wartość tego roszczenia sugerujemy ustalić w ramach dwustronnych negocjacji.
Biorąc pod uwagę, że zostały przez Radę Miejską podjęte czynności zmierzające do racjonalizacji wydatków publicznych i dostosowaniem obowiązującego Studium i MPZP do litery prawa zgodnie ze zdrowym rozsądkiem wnioskujemy o pilne uwzględnienie naszego wniosku co pozwoli Burmistrzowi Miasta I Gminy Gryfino z twarzą zakończyć wszczęte na podstawie wstecznie datowanego wniosku BWG.272.79.2012KL z dnia 4.10.2012r. które to postępowania skutecznie zaskarżyliśmy do SKO w Szczecinie. Nie uwzględnienie niniejszego wniosku skutkować będzie koniecznością podjęcia przez nas kroków w celu stwierdzenia nieważności zarówno MPZP jak i obowiązującego Studium, gdyż jak to zostało przedstawione panu Czosnowskiemu naczelnikowi wydziału BMP w dniu 25 lutego na wspólnym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej i Budżetu dokumenty te są wewnętrznie sprzeczne, nieaktualne i wzajemnie sprzeczne a MPZP nie jest zgodny z ustaleniami Studium.
Chcemy podkreślić, że niniejszy wniosek w najmniejszej mierze nie popiera i nie akceptuje marnowania milionów publicznych pieniędzy na prywatne cele jednej z radnych i jej rodziny a ma na celu jedynie uregulowanie wieloletnich zaniedbań i dostosowania sytuacji prawnej do istniejącej sytuacji faktycznej.
Napisz komentarz
Komentarze