Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 11:47
Reklama

Banki spółdzielcze łączą siły

Banki spółdzielcze łączą swoje moce we wspólnej promocji. Wczoraj o godz. 17 Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz SGB-Bank S.A. podpisały porozumienie, mające na celu wspólne promowanie sektora banków spółdzielczych w Polsce. Porozumienie podpisali prezesi obu banków zrzeszających. Celem porozumienia jest połączenie pomysłów, aktywności i budżetów przy realizacji działań promocyjnych. Podpisany dokument zakłada też umacnianie pozytywnego wizerunku bankowości spółdzielczej i jej znaczących wyróżników na rynku w środowiskach opiniotwórczych, mediach i wśród szerokiej opinii publicznej.

 - Porozumienie, to naturalna droga wzajemnego wzmacniania się w spółdzielczości. Chcemy działać zgodnie z ideą, że zgoda buduje – powiedział Tomasz Mironczuk, prezes Zarządu Banku BPS. -Polacy dobrze rozpoznają i pozytywnie kojarzą usługi banków spółdzielczych. Wyróżnia nas całkowicie polski kapitał i to, że u nas są ludzie – nie systemy. A ludziom przestaje odpowiadać masowość, „hurtowa” i zdalna obsługa. Banki spółdzielcze prowadzą wyjątkowy rodzaj działalności. Mamy bliskie, pełne zrozumienia relacje z naszymi klientami. Łącząc siły ze zrzeszeniem SGB możemy szerzej i częściej mówić o tym Polakom. Cel jest wspólny, zadania też – więc podanie rąk, to oczywisty gest - dodał prezes.

Danuta Kowalczyk, p.o. prezesa Zarządu Banku SGB-Bank S.A. powiedziała, że to powrót do dobrych praktyk sprzed kilku lat.
- Wracamy do okresu, kiedy nasze zrzeszenia już ze sobą współpracowały. Po przerwie w kontaktach jesteśmy zgodni co do konieczności wspólnego wzmacniania marki, nagłaśniania dobrego imienia i prestiżu banków spółdzielczych. Zatem kierunek już znany, tyle, że otoczenie rynkowe jest trudniejsze – powiedziała Danuta Kowalczyk.
***
 
Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości (Grupa BPS) to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Tworzy je 365 banków spółdzielczych. To jest około 62% wszystkich banków spółdzielczych działających w kraju. Obejmuje prawie 3.000 placówek. Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu, TFI, czy zarządzania wierzytelnościami. Więcej na: www.bankbps.pl
Spółdzielczą Grupę Bankową (SGB) tworzy 206 banków spółdzielczych i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Obejmuje ponad 1.800 placówek. SGB świadczy usługi dla różnych segmentów rynku, zarówno klientów indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych, a jego siłą jest dobra znajomość potrzeb i oczekiwań klientów, wśród których małe i średnie firmy lokalne są głównymi partnerami biznesowymi. Więcej na: www.sgb.pl
Łącznie oba zrzeszenia udostępniają klientom 4.000 bankomatów.
Bankowość spółdzielcza - historia bankowości spółdzielczej w Polsce sięga ponad 150 lat. Spółdzielczość oszczędnościowo-pożyczkowa powstała, aby na zasadach samopomocy zintegrować wysiłki w walce z lichwą oraz utrzymać polski stan posiadania rodzimego kapitału. Ta misja jest poniekąd aktualna do dziś. Członkostwo w banku spółdzielczym zobowiązuje do współuczestniczenia w zarządzaniu i ponoszeniu odpowiedzialności za funkcjonowanie banku. Żelazne zasady bankowości spółdzielczej, to: solidarność (pomoc społecznościom lokalnym), regionalizacja (lokalne działanie), subsydiarność (wzajemne uzupełnianie potrzeb banków).
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama