Warsztaty taneczne w pierwszym tygodniu ferii poprowadziła Eliza Hołubowska. Mimo że grupa była dynamiczna liczebnie, to ostatecznie na pokazie powarsztatowym zaprezentowało się 9 dzieci. Uczestnicy warsztatów mogli poznać różne techniki taneczne oraz gry i zabawy ruchowe. Duży nacisk położony był na kreatywność ruchową, co zaowocowało prezentacjami własnymi podczas pokazu. Oprócz choreografii ułożonej przez instruktorkę, trzy dziewczynki zaprezentowały własne dzieła, wzbudzając ogromny entuzjazm zaproszonej publiczności i jeszcze większą radość instruktorki Elizy Hołubowskiej.
Także dla miłośników śpiewu nie zabrakło ciekawej propozycji. Jolanta Romanowska poprowadziła warsztaty wokalne, podczas których dzieci poznały podstawy poprawnego śpiewu. Były ćwiczenia oddechowe, emisyjne i artykulacyjne. Każdy uczestnik uczył się wybranej przez siebie piosenki, którą prezentował na występie w ostatni dzień warsztatów.
Przekrój wiekowy uczestników prowadzonych przez instruktor Marię Piznal warsztatów teatralnych był szeroki - od przedszkolaków po młodzież ostatnich klas gimnazjalnych. Podczas zajęć inscenizowano wiersze dla dzieci, ćwiczono dykcję, ruch sceniczny, umiejętność wykorzystania rekwizytu. Najwięcej radości uczestnikom zajęć sprawiło odgrywanie na scenie etiud teatralnych na zadany przez instruktorkę temat.
Od poniedziałku do czwartku w pracowni plastycznej Małgorzaty Ragan ponad dwadzieścioro dzieci z dużym zapałem i zaangażowaniem tworzyło niezwykle oryginalne lampy. Już w następnym tygodniu na głównym holu w Pałacyku będzie można podziwiać efekty ich twórczej pracy. Zobaczymy lampy wykonane z drutów, suchych kwiatów, filcu, form kulistych, a także robione metodą warstwowego nakładania papieru mache na formy, z wykorzystaniem papieru czerpanego i malowane ręcznie.
Zajęcia odbywały się również w pracowni plastycznej Elżbiety Narzekalak. Uczestnicy warsztatów pracowali nad tematem "55-lecie Gryfińskiego Domu Kultury". Powstawały prace z masy solnej oraz z wykorzystaniem pasteli.
W czwartek w Pałacyku pod lwami odbył się pokaz efektów warsztatów teatralnych w pracowni teatralnej Teatru Uhuru prowadzonych przez instruktora Janusza Janiszewskiego. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, dzieci z półkolonii zimowych i z innych pracowni oraz uczestnicy warsztatów bębniarskich. Dzieci przygotowały sceniczne interpretacje wierszy Jana Brzechwy "Kwoka" i "Samochwała" oraz teatralną inscenizację wiersza Brzechwy "Ryby, żaby i raki". Oprawę muzyczną do inscenizacji zapewnił muzyk prowadzący właśnie warsztaty bębniarskie na Scenie pod lwami - Christo Krzysztof Radew. Młodzi aktorzy za swoje przedstawienie zebrali sowite oklaski. Następnie zaprosili wszystkich na przyszły tydzień - tym razem na warsztaty gry na bębnach afrykańskich.
W piątek podczas zajęć turystycznych z Kamillą Gadomską dzieci miały okazję zapoznać się z grami planszowymi dotyczącymi przyrody, geografii i podróży. Quiz "Europa z Martyną Wojciechowską" był bardzo emocjonujący, a wygrał go najmłodszy z uczestników - siedmioletni Wojtek. Po ciężkich umysłowych rozgrywkach dzieci wzięły udział w grze sprawnościowej "Make \\\'n\\\' Break", która polegała na budowaniu na czas konstrukcji z klocków.
Napisz komentarz
Komentarze